Hlavní obsah

Auto za milion mu ušetří sedm minut. Podívejte se, jak manžel hejtmanky jezdí její služební limuzínou

Pěšky to má Jakub Pokorný do práce něco málo přes deset minut. Autem čtyři. (Video: Vojtěch Blažek)

Seznam zjistil, že středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová dala svůj služební superb k dispozici manželovi. Například k cestám do práce.

Článek

Když půjde Jakub Pokorný do práce pěšky, kolem hřbitova a přes park to má v Benešově něco přes deset minut. Celkem příjemná procházka.

Jenže manžel středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) jezdí do svého kadeřnického salónu autem. A to služebním superbem své ženy - čtyřkolkou s dvoulitrovým motorem a automatickou převodovkou.

Seznam obě cesty porovnal. Vyšlo, že Pokorný ušetří v limuzíně v pořizovací hodnotě přes milion asi jen sedm minut za jednu cestu.

Ale nejde ani tak o čas. Hejtmančin manžel má podle úterního zjištění Seznamu služební auto své ženy prakticky neustále k dispozici. I hejtmanka připouští, že jde o bonus, který patří k její funkci. Se kterým počítá i smlouva o používání služebního vozu k soukromým účelům, kterou s krajským úřadem uzavřela.

Problém je, že politici v jiných krajích takhle volná pravidla pro používání služebních aut nemají.

„Na rovinu říkám, že vůz, který mi byl poskytnut krajským úřadem jako benefit, stejně jako tomu bývá ve státní i soukromé sféře, využíváme s manželem skoro denně. A je hned pro oba dva účely najednou – k mým služebním cestám po kraji v době víkendů, kdy si řídím sama, nebo mi dělá řidiče manžel, a samozřejmě i k soukromým účelům,” uvedla hejtmanka v písemném prohlášení poté, co na toto téma odmítla přímý rozhovor s reportérem Seznamu.

Seznam během posledních dvou červencových týdnů zmapoval, jak Jakub Pokorný auto využívá. Většinou s ním jezdil do kadeřnictví v Čechově ulici, které má od domova necelého dva a půl kilometru.

„Náš partnerský vztah je nastaven tak, že já se plně věnuji výkonu své funkce a manžel zajišťuje servis domácnosti, stará se o mého syna a také vozí mého otce na ozařování do nemocnice. O víkendech mi pak manžel často dělá řidiče na služebních cestách, kdy navštěvuji akce pořádané starosty či neziskovými společnostmi v městech a obcích,” uvedla Jermanová.

Hejtmanka prý soukromé cesty platí. Kolik za ně utratí, ale neupřesnila.

1445x
bimboo
9. 8. 2018
1681x
Trollik
8. 8. 2018

Doporučujeme

Další zprávy

 • Počet obětí indonéského zemětřesení se zvýšil na 347 osob

  Zemětřesení v Indonésii, které nejvíce postihlo ostrov Lombok, si podle státní agentury Antara vyžádalo už 347 obětí. Dalších 1447 lidí bylo zraněno. Nejvíce obětí je ze severu ostrova Lombok, kam se nedokázali dostat záchranáři.

  Více informací v článku

 • Na Šumavě v horku zkolaboval rakouský cyklista a zemřel

  Šestapadesátiletý cyklista z Rakouska dnes dopoledne zkolaboval při výletu na horském kole pod vrcholem šumavského Poledníku. I přes rychlou pomoc horské služby a lékařky, která přiletěla vrtulníkem, se muže nepodařilo oživit a zemřel. Podobný případ se stal na Šumavě i v úterý, kdy nedaleko Plešného jezera zkolaboval pětašedesátiletý turista z Německa. Toho se záchranářům podařilo resuscitovat. Náčelník šumavské horské služby Michal Janďura apeluje na návštěvníky hor, aby v horkém počasí nepřeceňovali své síly.

  Bleskovka
 • Lidem ve vysušených osadách pomáhají cisterny

  Pardubický kraj nabízí pomoc obcím, které které kvůli suchu trpí nedostatkem vody. „Jsou obce, které zajišťují zásobování obyvatel pitnou vodou, zejména v místních částech a osadách, prostřednictvím cisteren na pitnou vodu. V daném případě využívají dlouhodobě zapůjčené kontejnery nebo cisternové přívěsy z pohotovostních skladů Správy státních hmotných rezerv. V případě, že obec situaci nezvládne svými prostředky a ve svých kompetencích podle zákona o vodovodech a kanalizacích, jsme samozřejmě připraveni obci se zajištěním pitné vody pomoci,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Reklama