Hlavní obsah

Bezpečnost na Colours of Ostrava hlídá 160 policistů. Přesto už zmizelo pár mobilů

Zloději využívají nepozornosti návštěvníků a vytahují věci z batohů na zádech. (Video: Petra Obrusníková)

Už třetí den se areálem Dolních Vítkovic v Ostravě nese hudba a dobrá nálada. Festival Colours of Ostrava pokračuje bez závažnějších činů i díky 160 policistům, kteří na akci dohlížejí. Bez menších incidentů se festival přesto neobešel.

Článek

Policisté vyšetřují už devět trestných činů, hlavně krádeže mobilů a vykradená auta. „V souvislosti s touto akcí jsme začali prověřovat hlavně krádeže. Pachatelé využívají nepozornosti poškozených. Jednalo se o krádeže mobilních telefonů z batohů či kapes nebo i dalších věcí odložených v zaparkovaných autech,“ řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

„V podstatě od zahájení festivalu dochází k těmto krádežím. To znamená, že v tuto chvíli mohu konstatovat, že řádově se jedná o zhruba deset skutků a většinou se jedná o majetkové protiprávní jednání,“ sdělila Holčáková. Mluvčí policie Moravskoslezského kraje zároveň dodala, že pachatele stále ještě stíhají. „Zatím shromažďujeme informace k možným podezřelým osobám.“

Festival ale není jen o hudbě. Diskuzní fórum Meltingpot zve na významné řečníky z celého světa i Česka, vystupují na něm přední čeští herci se svými divadelními představeními a rozliční umělci pořádají workshopy. Multižánrový festival potrvá do soboty. Zakončí jej norský producent Kygo, který chystá pyrotechnickou show.

Doporučujeme

Další zprávy

  • V babyboxu v Pelhřimově našli odloženého asi 1,5letého chlapečka

    Do babyboxu v Pelhřimově v pátek před půlnocí někdo odložil zdravého, podle odhadů patnáct až šestnáct měsíců starého chlapce. Váží 9,5 kilogramu a dostal jméno Karel Spěváček. V tiskové zprávě to dnes uvedl Ludvík Hess, zakladatel sítě babyboxů. Malý Karel je 181. dítětem odloženým do babyboxu v ČR za 13 let jejich existence. „Je zcela zdravý, jenom jej teď sestřičky zahřívají, protože byl trochu podchlazený, měl 35,5 stupně,” napsal Hessovi v textové zprávě přes mobilní telefon primář dětského oddělení Stanislav Houštěk.

    Případ je neobvyklý stářím odloženého dítěte, většině bylo jen několik dní či měsíců. „Obdobně velké děťátko bylo před lety odložené v Olomouci,” řekl Hess. Odhadované stáří chlapce, kterého zdravotníci našli v babyboxu v Olomouci v listopadu 2011, bylo 18 měsíců.

Reklama