Hlavní obsah

KSČM by postavila metro v Brně, hotely s tajnými pokoji a prezidentův bodyguard bez práce

Den očima Barbory Kalátové. (Video: Seznam.cz)

Výběr pátečních událostí, které zaujaly Barboru Kalátovou.

Článek

Hotely mají tajné pokoje, o kterých vám jen tak neřeknou. Exkluzivní prostor můžete najít třeba za hotelem. Pokoje jsou často větší, mají soukromý balkon, obří postel, wellness nebo krb. A nedozvíte se o nich ani webu - žádné fotografie, popis nebo cena. A důvodů je hned několik: třeba soukromí, ochrana luxusního vybavení či riskování zrušení drahé rezervace. Tak ještě že Čechy zajímá jen to, jak to mají daleko k moři.

Bodyguard francouzského prezidenta Emmanuela Macrona je ve vazbě. V civilním oblečení, ale s policejní helmou na hlavě zbil účastníka prvomájové demonstrace. Z místa potyčky demonstrantů s policií nejprve odvlekl mladou dívku. Následně se vrátil a zapojil se do snahy policistů zpacifikovat mladého demonstranta. Tomu podle záběrů uštědřil několik ran. Macron se proto rozhodl, že ho ze svých služeb propustí.

Nejen tyto, ale i další události, které zaujaly reportérku Seznamu Barboru Kalátovou, najdete ve videu nahoře.

Doporučujeme

Další zprávy

 • Podle Číny narušuje primátor Hřib čínsko-české vztahy

  Čína vyzvala primátora Prahy a její vedení k tomu, aby nenarušovali čínsko-české vztahy, uvedl podle agentury Nová Čína mluvčí ministerstva zahraničí.

 • Při požáru ve studiu animovaného filmu v Kjótu zahynulo nejméně 10 lidí, dalších 40 je zraněno

  Deset lidí podle policie patrně zahynulo při požáru ve studiu animovaného filmu v japonském velkoměstě Kjótu. Zhruba 40 lidí bylo zraněno, napsal deník The Japan Times. Oheň podle policie úmyslně způsobil jednačtyřicetiletý muž, který ve studiu vylil hořlavou tekutinu a zapálil ji. Je mezi zraněnými. Agentura AP cituje mluvčího hasičů, podle nějž je mrtvých 12 a další lidé se pohřešují.

  Oheň zachvátil třípatrovou budovu společnosti Kyoto Animation, která produkuje úspěšné televizní kreslené seriály, okolo 10:30 místního času (3:30 SELČ). Nepodařilo se ho dostat plně pod kontrolu ani po třech hodinách hašení, hustý dým stále vychází z oken domu. Na místě zasahovalo asi 30 hasičských vozů.

  V době požáru se v budově nacházelo 70 lidí, z nichž většině se podařilo dostat se ven. Policie událost vyšetřuje jako trestný čin. „Muž vylil hořlavinu a zapálil ji," řekl mluvčí kjótské policie.

 • Policie vyšteřuje hlášenou střelbu na vlak v Praze

  Dosud neznámý pachatel ve středu večer pravděpodobně střílel na vlak z Prahy do Milovic. Podle policie k incidentu došlo okolo půl osmé mezi stanicemi Masarykovo nádraží a Praha-Vysočany. Tam také v současné době souprava stojí s pěti rozbitými okny, kriminalisté zjišťují okolnosti jejich poškození. Policie žádá cestující z vlaku nebo případné svědky, aby se obrátili na linku 158.