Hlavní obsah

Bezpečnost na sociálních sítích: Co dělat v případě ukradené internetové identity

Manažer internetové bezpečnosti Seznamu Martin Kožíšek. (Video: Kamila Bejlková)

3. 8. 2018 16:59

Jak být obezřetný na internetu a co podniknout ve chvíli ukradené identity? Odpovědi přináší manažer internetové bezpečnosti Seznamu Martin Kožíšek.

Článek

Krádeží internetových identit přibývá. Řada lidí zažila pokus o přihlášení na svůj profil a zjistila, že se mu do něj „naboural cizí člověk” nebo jsou jeho fotografie použity na profilu s jiným jménem. Možností, jak napadnout internetovou identitu, je spousta. Existují ale také způsoby a opatření, jak se proti takovému útoku bránit.

„To, že se za mě někdo vydává, zjistím až třeba s odstupem několika měsíců. Čas od času je dobré si projet fotografie na internetu. Mohu pak třeba zjistit, že se jmenuji jinak, někdo ukradl moje fotografie a pracuji v jiné firmě,” popisuje jeden z příkladů manažer internetové bezpečnosti Seznamu Martin Kožíšek. V úvodním videu zjistíte, jaké jsou formy obrany a co Kožíšek radí pro co nejvyšší bezpečí na internetu.

Pořad Rodinka letní speciál sledujte každý všední den od 8:00 v celoplošné Televizi Seznam.

Jak ji naladit? Poradí praktický návod.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené