Hlavní obsah

Blansko na prázdninové opravy škol letos vydá 10 mil. korun

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

8. 4. 23:18

Blansko letos vydá na prázdninové opravy tamních základních a mateřských škol zhruba 10 milionů korun.

Článek

Nejnákladnější bude rekonstrukce elektroinstalace ve škole v Erbenově ulici, vyjde zhruba na čtyři miliony. Radnice to uvedla na svém webu.

Ve škole v Erbenově město nechává rozvody elektřiny postupně opravovat několik posledních let. „Letos přijde na řadu již šestá etapa. Konkrétně se jedná o rekonstrukci slaboproudé a silnoproudé elektroinstalace v prvním nadzemním podlaží. Předpokládaná hodnota zakázky bude asi čtyři miliony korun včetně DPH,“ uvedla vedoucí odboru správy a rozvoje města Petra Skotáková.

Rekonstrukce elektroinstalace je v plánu i v mateřské škole ve Dvorské 30. Letos jde o první etapu, a to v západní části objektu. „Práce se týkají hlavních silových rozvodů včetně rozvodných skříní, jakož i rozvodů pro jednotlivé okruhy zásuvek, osvětlení a technologií,“ uvedl Petr Mráček z oddělení investic. Doplnil, že opravy si vyžádají přibližně tři miliony korun včetně DPH.

V budově základní školy a mateřské školy ve Dvorské 26 je v plánu oprava vodoinstalace. Výměna čeká rozvody teplé a studené vody, cirkulace a požárního vodovodu v suterénu a v přízemí. Součástí projektu za asi 1,3 milionu korun je i osazení nových umyvadel a vodovodních baterií.

„Budeme také pokračovat v opravách hygienického zázemí pro děvčata a chlapce v hlavní budově Základní školy a Mateřské školy Blansko, Salmova 17. Sociální zařízení pro školáky se v budově rekonstruují postupně, letos přijde na řadu modernizace dalšího modulu v hodnotě asi 850.000 korun,“ uvedl starosta Jiří Crha (ODS).

Blansko má mírně přes 20.000 obyvatel. Zastupitelé na letošek schválili vyrovnaný rozpočet s příjmy i výdaji okolo 571,5 milionu korun.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené