Hlavní obsah

Boeing po tvrdém přistání na vojenském letišti v USA sjel do řeky. Cestující i posádka vyvázli

Tvrdé přistání Boeingu 737 na americkém vojenském letišti skončilo nehodou, při níž stroj sjel do blízké řeky. (Video: Lukáš Marek, AP)

 

Reklama

4. 5. 2019 17:06

Dopravní letoun Boeing 737 sjel na vojenském letišti poblíž amerického města Jacksonville z přistávací dráhy a skončil v blízké řece. Nehoda si podle policejního velitele vyžádala 21 zraněných, ale jejich život není ohrožen. Došlo k ní v noci na sobotu středoevropského času. Stroj měl na palubě 136 pasažérů a sedmičlennou posádku a na vojenskou základnu v Jacksonvillu přiletěl z americké základny Guantánamo na Kubě.

Článek

Boeing 737 se 143 lidmi na palubě po tvrdém přistání na vojenském letišti v americkém Jacksonvillu skončil v řece St. Johns.

Policie a americké námořnictvo zveřejnily fotografie letadla uvázlého v mělké vodě řeky St. Johns. Letoun podle agentury Reuters přistával za bouřky v pátek večer místního času a na konci dráhy sjel do řeky.

„Letadlo se nepotopilo a všichni jsou naživu,“ oznámil na Twitteru úřad jacksonvilleského policejního velitele. Prezident Donald Trump telefonicky nabídl pomoc starostovi města Lennymu Currymu.

Jednou z cestujících byla advokátka Cheryl Bormannová, která televizi CNN sdělila, že letadlo mělo na odletu čtyřhodinové zpoždění. Přistávalo podle ní za hromobití a blesků a bylo to „opravdu tvrdé“. „Letadlo doslova narazilo do země a nadskočilo. Bylo jasné, že ho pilot neměl plně pod kontrolou, pak nadskočilo znovu,“ řekla. Svou zkušenost označila za „děsivou“. Když se stroj naklonil a sjel z dráhy, narazila Bormannová hlavou do sedadla před sebou. „Byli jsme ve vodě a nedokázali říci, kde jsme, zda je to řeka nebo oceán,“ sdělila. Když se dostala z letadla, bylo cítit, že pohonné hmoty unikají do vody.

Většina cestujících má podle ní vazby na armádu. Lidé si navzájem pomáhali dostat se ze sedadel a vystoupit ven na křídlo, kde jim pak pomohli do člunu. Policejní velitel řekl, že do nemocnic bylo odvezeno 21 lidí s lehkými zraněními a další lidé byli ošetřeni na místě.

Letadlo patří společnosti Miami Air International, která zatím havárii nekomentovala. Mluvčí firmy Boeing řekl, že podnik o incidentu ví a snaží se získat více informací.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované