Hlavní obsah

Boj mezi životem a smrtí na snímcích, které vzdávají hold zdravotníkům

„Na lidech, kteří tam pracují, je opravdu vidět, jak jim záleží na pacientech,“ říká fotoreportér David Neff. (Video: Yasmine Borůvková, Seznam Zprávy)

 
28. 3. 17:45

Fotoreportér Seznam Zpráv David Neff strávil dva dny na jednotce intenzivní péče v pražské Nemocnici Na Bulovce, kde pečují o pacienty s těžkým průběhem covidu.

Článek

„Mám srovnání z jara před rokem, kdy jsem tam začal jako jeden z prvních chodit fotit, a ta situace je diametrálně odlišná,“ říká David Neff. „Dneska tam mezi těmi dvanácti lidmi vidíme lidi kolem třiceti čtyřiceti let a dva seniory.“

Jeho fotoreportáž, která zachycuje dramatické okamžiky na jednotce intenzivní péče, ale i okamžiky obrovské lidskosti a náročné péče, kterou zdravotnický personál věnuje těžce nemocným pacientům, vyvolala silnou odezvu u čtenářů i u samotných sestřiček a lékařů.

+31

Ocenili, že prostřednictvím snímků se veřejnost dozví, co jim zpravodajství běžně nezprostředkovává. Jak náročné jsou okamžiky boje mezi životem a smrtí a jak pracují ti, kteří během posledníhu roku museli přivyknout tak častému umírání, a přesto dál bojují o záchranu každého pacienta.

„Na lidech, kteří tam pracují, je vidět, jak jim opravdu záleží na těch pacientech, jak se třeba věnují i jejich účesům, pečují o ně, snaží se udělat maximum,“ říká David Neff. „Často pacienta třeba jen pohladí, chytnou za ruku, i když to ten člověk třeba ani nevnímá.“

Sdílejte článek

Doporučované