Hlavní obsah

Poslanec dostal pěstí od kolegy. Zkolaboval přímo na chodbě europarlamentu

 

Reklama

6. 10. 2016 17:14

Podle deníku The Guardian Woolfa praštil jeho stranický kolega Mike Hook.

Článek

Britský europoslanec Steven Woolfe skončil po potyčce na jednání Strany nezávislého Spojeného království (UKIP) v bezvědomí. Záchranná služba ho převezla z budovy europarlamentu do nemocnice ve Štrasburku. Kdo Woolfa praštil, strana neuvedla, podle deníku The Guardian to byl jeho stranický kolega Mike Hook.

Podle posledních informací se už Woolfe probudil a má za sebou nutná vyšetření.

„Sken mozku neukázal žádnou krevní sraženinu. V tuto chvíli jsem veselý a cítim se dobře," vzkázal Woolfe z nemocnice.

Člen vedení UKIP Neil Hamilton řekl, že Woolfe podle očitých svědků po úderu spadl a narazil hlavou do okna. „Myslím si, že Steven (Woolfe) vyvolal střet s jedním kolegou a dopadl špatně. Je to politováníhodné, ale vášně byly patrně velké," řekl stanici BBC Hamilton, který ovšem incidentu nebyl přítomen.

Europoslanec ale nezkolaboval hned po potyčce. Až o něco později se zhroutil, když se europoslanci měli odebrat na polední hlasování.

Podle agentury Reuters vypukla hádka při schůzce, na které měli europoslanci UKIP hlasovat o dalším směřování strany. Řeč byla i o hledání jejího nového předsedy poté, co tento týden z čela strany po pouhých 18 dnech odstoupila Diane Jamesová.

Woolfe v úvodu schůzky potvrdil, že má o uvolněný post zájem, ale současně přiznal, že v poslední době uvažoval o přestupu k vládním britským konzervativcům. Právě to podle komentářů pravděpodobně vedlo k hádce a potyčce.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované