Hlavní obsah

Brněnský start-up Webnode koupil za miliardy belgický team.blue

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

10. 12. 2020 23:03

Brněnský start-up Webnode, který svým klientům umožňuje snadnou tvorbu webových stránek, změnil majitele. Od dosavadních vlastníků, zakladatele Víta Vrby a fondu Reflex Capital, jej koupila belgická firma team.blue.

Článek

V tiskové zprávě o transakci v řádech jednotek miliard korun informovala Michaela Vaníčková. Přesnou částku ani po dotazu ČTK neuvedla.

Webnode vznikl v roce 2008 a od té doby měl po celém světě přes 40 milionů uživatelů, kteří si jeho prostřednictvím vytvářejí vlastní blog, webovou stránku nebo e-shop. „Jsem opravdu hrdý na to, že se Webnode připojuje k jedné z největších hostingových skupin v Evropě, a může tak těžit z napojení na jejich silnou síť. Zároveň je pro mě velmi důležité, že team.blue řídí nekorporátní lidé, kteří podporují i nadále startupového ducha Webnode a firemní kulturu orientovanou primárně na lidi,“ řekl Vrba, který přes svůj fond Novira Investment vlastní podíly také ve start-upech Reservio, Survio nebo Smartlook.

Belgická firma team.blue funguje pod tímto jménem od roku 2019, kdy vznikla sloučením tří webhostingových platforem, a to Combell Group, TransIP Group a Register Group. Devadesátiprocentní podíl odkoupila od fondů Novira Investment AG a desetiprocentní podíl od Reflex Capital. „Poslední dobou mi přijde, že start-up musí být synonymem pro bezednou díru na finance. Webnode je však krásným příkladem toho, že to jde i jinak. Tento úspěšný obchod dokazuje, že globálně úspěšný a rychle rostoucí start-up může vzniknout i na skromnějších základech tradičního podnikání, kde náklady musí být nižší než výnosy,“ řekl za fond Reflex Capital Ondřej Fryc.

Společnost Webnode těží z lokální zákaznické podpory, která funguje ve všech jazycích právě z Brna. Loni zaměstnávala 107 lidí. „Naším cílem je pomáhat zákazníkům, aby byli v online prostředí úspěšní. Společně s team.blue můžeme tento cíl ještě urychlit, a vytvořit tak jednotnou a snadno použitelnou webovou platformu poskytující vše potřebné pro podnikání na internetu,“ doplnil ředitel společnosti Josef Hos.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované