Hlavní obsah

Český lev 2020: Kompletní přehled nominací 27. ročníku Českého lva

Český lev – ilustrační foto.

15. 1. 14:00

Kdo uspěje při předávání filmových cen Český lev? Nejvíce nominací mají Vlastníci, Nabarvené ptáče nebo Staříci. Kdy a kde se ceny předávají a jaké jsou nominace?

Článek

Kdy a kde se koná

Slavnostní předávání cen Český lev se uskuteční v sobotu 7. března 2020. Ceny se předají ve Dvořákově síni v pražském Rudolfinu.

Přehled nominací

Nejvíce nominací si odnesl snímek Vlastníci – celkem 12. Nabarvené ptáče Václava Marhoula, který se nakonec neprobojoval do finální nominace Oscarů, je hned za ním s 11 nominacemi. 10 nominací si odnáší Staříci a shodně po 7 nominacích má Amnestie a Na střeše.

Podívejte se na kompletní přehled nominovaných

Nejlepší film

Na střeše – producentka Monika Kristlová

Nabarvené ptáče – producent Václav Marhoul

Staříci – producent Jiří Konečný

Tiché doteky – producenti Petr Oukropec, Pavel Strnad

Vlastníci – producent Marek Jeníček

Nejlepší dokumentární film

Dálava – režie Martin Mareček – producenti Petr Oukropec, Tereza Polachová, Hanka Kastelicová

Forman vs. Forman – režie Helena Třeštíková, Jakub Hejna – producentky Alena Müllerová, Kateřina Černá

Jiří Bělohlávek: „Když já tak rád diriguju…“ – režie Roman Vávra – producenti Robert Hanč, Vítězslav Sýkora

Jiří Suchý – Lehce s životem se prát – režie Olga Sommerová – producent Viktor Schwarcz

Jiří Trnka: Nalezený přítel – režie Joël Farges – producent Vladimír Lhoták

Nejlepší režie

Na střeše – Jiří Mádl

Nabarvené ptáče – Václav Marhoul

Staříci – Martin Dušek, Ondřej Provazník

Tiché doteky – Michal Hogenauer

Vlastníci – Jiří Havelka

Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli

Karel, já a ty – Jenovéfa Boková

Teroristka – Iva Janžurová

Tiché doteky – Eliška Křenková

Vlastníci – Dagmar Havlová

Vlastníci – Tereza Ramba

Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli

Na střeše – Alois Švehlík

Nabarvené ptáče – Petr Kotlár

Národní třída – Hynek Čermák

Staříci – Jiří Schmitzer

Vlastníci – Jiří Lábus

Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli

Amnestie – Anna Geislerová

Nabarvené ptáče – Jitka Čvančarová

Národní třída – Kateřina Janečková

Vlastníci – Klára Melíšková

Vlastníci – Pavla Tomicová

Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli

Na střeše – Duy Anh Tran

Národní třída – Jan Cina

Staříci – Ladislav Mrkvička

Vlastníci – Vojtěch Kotek

Vlastníci – David Novotný

Nejlepší scénář

Karel, já a ty – Bohdan Karásek

Na střeše – Jiří Mádl

Nabarvené ptáče – Václav Marhoul

Staříci – Martin Dušek, Ondřej Provazník

Vlastníci – Jiří Havelka

Nejlepší kamera

Amnestie – Tomáš Juríček

Na střeše – Martin Žiaran

Nabarvené ptáče – Vladimír Smutný

Skleněný pokoj – Martin Štrba

Staříci – Lukáš Milota

Nejlepší střih

Amnestie – Matej Beneš

Dálava – Josef Krajbich

Nabarvené ptáče – Luděk Hudec

Staříci – Jana Vlčková

Vlastníci – Otakar Šenovský

Nejlepší zvuk

Amnestie – Viktor Krivosudský

Nabarvené ptáče – Pavel Rejholec

Skleněný pokoj – Pavel Rejholec, Viktor Ekrt

Staříci – Václav Flegl

Tiché doteky – Richard Müller

Nejlepší hudba

Amnestie – Matúš Široký, Jozef Lupták

Hodinářův učeň – Ivan Acher, Michal Novinski

Na střeše – René Rypar

Skleněný pokoj – Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Rupert Vokmann

Staříci – Matouš Hejl, Miroslav Srnka

Nejlepší filmová scénografie

Amnestie – Tomáš Berka, Václav Vohlídal, Karol Filo

Hodinářův učeň – Martin Kurel

Nabarvené ptáče – Jan Vlasák

Poslední aristokratka – Martin Kurel

Skleněný pokoj – Milan Býček

Nejlepší kostýmy

Hodinářův učeň – Marek Cpin

Nabarvené ptáče – Helena Rovná

Poslední aristokratka – Katarína Hollá

Skleněný pokoj – Katarína Štrbová Bieliková

Vlastníci – Andrea Králová

Nejlepší masky

Amnestie – Andrea Štrbová

Hodinářův učeň – Helena Steidlová

Nabarvené ptáče – Ivo Strangmüller

Skleněný pokoj – Pavla Frýdová, Tereza Prachařová, Leendert van Nimmwegen

Staříci – Eva Schwarzová

Cena Magnesia za nejlepší studentský film – nestatutární cena

Anežka – Adam Šoltés

Dcera – Daria Kashcheeva

Dezertér – Sasha Stelchenko

Hra – Lun Sevnik

SH_T HAPPENS – Dávid Štumpf, Michaela Mihályi

Nejlepší filmový plakát – nestatutární cena

Nabarvené ptáče – Roman Mrázek – oceněný plakát

Central Bus Station – Přemysl Zajíček

Punk je hned! – Andrej Kolenčík

Tiché doteky – Lukáš Franz

Vlastníci – David Zezula

Cena filmových fanoušků – nestatutární cena

Ženy v běhu – režie Martin Horský

Více informací na webu České filmové a televizní akademie (ČFTA).

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené