Hlavní obsah

ČEZ prodá byty v Písnici za 1,3 miliardy korun, získal je podnikatel Krúpa

ČEZ prodá více než 700 bytů v Písnici firmě Kennial podnikatele Pavola Krúpy. (Video: Josef Mačí)

 

Reklama

30. 1. 2017 21:49

Nájemníci s prodejem bytů nesouhlasí. Výběrové řízení považují za nelegitimní.

Článek

ČEZ prodá více než 700 bytů v Písnici firmě Kennial. Společnost, která podle obchodního rejstříku patří firmě Arca Capital Bohemia finančníka Pavola Krúpy, nabídla nejvyšší nabídku - 1,305 miliardy korun.

Nájemníci s prodejem nesouhlasí. Podle nich jim ČEZ slibíl, že si budou moci byty odkoupit.

„Považujeme celé výběrové řízení za nelegitimní včetně jeho výsledku," řekl Ondřej Václavík za iniciativu Moje Písnice. Zástupci nájemníků podle něj mají připravené podklady pro několik druhů právních kroků. ČEZ jejich argumenty odmítá.

Soubor panelových domů s 36 vchody tvoří větší část sídliště, které je nedaleko budoucí stanice metra D Písnice. Domy byly postaveny v letech 1987 až 1990 a jsou po částečné rekonstrukci.

Nový vlastník se chce s nájemníky dohodnout

„Arca se zavazuje, že bude plnit všechny smluvní a zákonné podmínky. Deklarujeme, že budeme hledat optimální konsenzus se současnými nájemníky bytů týkající se jak výše nájemného, tak i jejich odprodeje," řekla mluvčí Arca Capital Barbora Hanáková. Arca získala bytový fond se 739 byty o rozloze 54 tisíc metrů čtverečních.

O nákupu bytů uvažovalo i hlavní město, nakonec ale nabídlo bezúročnou půjčku Praze-Libuši, pod kterou Písnice spadá. Městská část ji ale podat nestihla.

Slovenský podnikatel Krúpa, který je statutárním ředitelem firmy Kennial, se angažuje také například v kauze OKD, dříve nabídl, že firmu koupí. V Česku vlastní jeho firma Arca Capital Bohemia například výrobce minerálních vod Karlovarská Korunní a Ondrášovka.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované