Hlavní obsah

Geniální nápad pro cukrovkáře uspěl. Mladí Češi porazili celý svět, včetně studentů Stanfordu, MIT i Oxfordu

Čeští studenti vyhráli s chytrým glukometrem mezinárodní soutěž. Na další rozvoj svého nápadu dostanou víc než 2 miliony korun. (Video: Pavel Cyprich)

 

Reklama

27. 7. 2017 21:15

Trojice studentů prorazila se svým nápadem chytrého glukometru. Zvítězila v mezinárodní soutěži.

Článek

Dvě noci, čtyři hodiny spánku a čtyři prezentace před odbornou porotou. Od nejistých studentů z východu po sebevědomé výzkumníky, kteří vědí, co chtějí a dokážou to prezentovat.

Trojice českých studentů, která si říká X.GLU, přivezla na mezinárodní soutěž Imagine Cup chytrý glukometr. A zpátky si za první místo odveze kromě poháru skoro 2,5 milionu korun.

Čeští studenti vymysleli, jak udělat cukrovku snesitelnější pro děti. (Video: Pavel Cyprich)

Jediný český tým v soutěži stál proti víc než 50 projektům z celého světa. Účastnily se jí i týmy z Oxfordu nebo MIT a Stanfordu, což jsou dvě nejprestižnější technologické univerzity na světě.

Ve finále pak stáli mladí Češi, kteří studují na Fakultě elektrotechnické ČVUT, proti Kanaďanům, již dokázali z chůze člověka odečítat jeho nemoci, týmu z Argentiny, který přivezl autonomního záchranářského drona a mladým Američanům, již využívali takzvané rozšířené reality pro navigaci lidí ve skladu.

Na to, jak finále vypadalo, i na reakci studentů po vyhlášení výsledků, se podívejte ve videu nad článkem.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené