Hlavní obsah

Čínská restaurace chtěla šetřit jídlem. Posílala hosty na váhu

Ilustrační fotografie.

Reklama

18. 8. 2020 13:07

Populární čínský řetězec restaurací se veřejně omluvil za to, že strávníky ještě před vstupem vážil, aby jim podle jejich hmotnosti doporučil menu. Prý vycházel ze snahy státu o zajištění zásobování a zabránění plýtvání jídlem.

Článek

Zákazníky oblíbených podniků Chuiyan Fried Beef čekalo při návštěvě nemilé překvapení a pro někoho i nepříjemné zacházení. Pobočky v sedmimilionové metropoli Čchang-ša centrální čínské provincie Chu-nan je vyzývaly už ve dveřích k tomu, aby se postavili na váhu a poskytli jim své osobní informace, píše server CNN.

Málo kil, více jídla. Více kil, málo jídla

Na základě hmotnosti hosta a obsahu kalorií v jídle pak restaurace vybíraly každému doslova menu na míru. Třeba ženám vážícím kolem 40 kilogramů doporučila obsluha hovězí misku a rybí hlavu, zatímco mužům přes 80 kilogramů váhy nabízela dušený vepřový bůček.

+3

Přestože cedule kolem podniků v souladu s nedávno spuštěnou státní kampaní vyzývaly strávníky, aby dojedli „svůj talíř do čista“ a byli „šetrní a přičinliví“, jejich vlastní iniciativa zákazníky popudila. Zvlášť na sociálních sítích se spustila vlna negativních reakcí a obvinění, že provozují tzv. fat shaming, tedy zostuzování lidí s nadváhou.

Promiňte, ale ty váhy si necháme

Chuiyan Fried Beef se proto koncem minulého týdne veřejně omluvil. Ve svém prohlášení ovšem uvedl, že chtěl pomoci v omezení plýtvání jídlem a nikoho na váhu přímo nenutil. Ačkoliv prý „hluboce lituje“ kontroverzí, které nápad vyvolal, možnost zvážení hostů ve svých pobočkách ponechá.

„Členové online komunity jsou zváni, aby si to v restauraci vyzkoušeli na vlastní kůži i s komentáři a návrhy,“ dodává čínský řetězec.

Prezident Si Ťin-pching oznámil kampaň za omezení mrhání potravinami přesně před týdnem. Podle magazínu Business Insider prohlásil, že je to ostudné a naopak chvályhodná je šetrnost lidí. Dojít k ní chce osvětou, ale i potřebnými legislativními opatřeními. Ačkoliv prý byla úroda v Číně v posledních letech skvělá, lidé si musí hlavně v době pandemie uvědomit důležitost zajištění zásobování jídlem.

Krize, prasečí mor, zaplavená úroda

Seznam Zprávy již dříve psaly o tom, že Čína je už přes měsíc pod vodou. Kromě pokračujícího deště hrozí protržení tamní vodní elektrárny Tři soutěsky, která je zároveň největší na světě, znehodnocení veškeré úrody a zvýšení cen potravin. Riziko přichází poté, co země v minulém roce čelila několika potravinovým krizím a masivnímu vybíjení jatek kvůli prasečí chřipce.

Čínská státní televize CCTV například už v roce 2015 informovala o tom, že plýtvání tamního gastronomického průmyslu se pohybuje v objemu 17 až 18 milionů tun jídla ročně, což je množství, které by na stejnou dobu vystačilo pro 30 až 50 milionů lidí. Za „šokující a znepokojující“ označil nadměrnou spotřebu potravin svého lidu i prezident Si Ťin-pching.

O jídlo na stůl méně, konec virálních jedlíků

Řetězec Chuiyan Fried Beef není jediný, který se snaží zpřísnit dohled nad stravováním ve svých podnicích. Gastronomická asociace ve Wu-chanu, hlavním městě čínské provincie Chu-pej a nejlidnatější metropoli střední Číny, minulý týden doporučila zákazníkům objednávat si způsobem „N-1“, tedy o jedno jídlo méně, než kolik lidí sedí u stolu.

Server CNN dodává, že i mobilní aplikace, na kterých se Číňané dříve bavili sledováním enormních jedlíků, nyní varují tvůrce videí před blokováním, pokud budou podněcovat k nadměrné spotřebě potravin.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované