Hlavní obsah

Čistý zisk Kellnerovy skupiny PPF stoupl o 160 procent za první půlrok

Ilustrační fotografie.

Reklama

4. 11. 2019 16:51

Skupině PPF stoupl v letošním prvním pololetí meziročně čistý zisk o 160 procent na 14,6 miliardy korun (573 milionů eur), když ve stejném období loni firma vydělala 5,6 miliardy Kč (220 milionů eur). Celková aktiva skupiny se letos zvýšila o pět procent na 1,2 bilionu Kč (47,3 miliardy eur). PPF, kterou ovládá nejbohatší Čech Petr Kellner, to dnes sdělila ČTK.

Článek

PPF prostřednictvím dceřiných společností podepsala před týdnem dohodu se společností Central European Media Enterprises (CME) o jejím plném převzetí. Hodnota transakce se podle informací ČTK odhaduje na 2,1 miliardy USD (48,4 miliardy Kč).

Převzetí CME

Podmínkou dokončení transakce je získání souhlasu akcionářů společnosti CME, Evropské komise a národních regulátorů v některých ze zemí, kde CME působí. CME provozuje televizní stanice v Bulharsku, Rumunsku, na Slovensku, ve Slovinsku a v ČR, kde vlastní například TV Nova.

Podnikání PPF

Skupina PPF investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. Působí v Evropě, Asii a USA. Ke konci června zaměstnávala celosvětově téměř 160 000 lidí, z toho zhruba 15 000 v Česku.

Do skupiny PPF patří mimo jiné úvěrová společnost Home Credit, banka Air Bank či strojírenská společnost Škoda Transportation. PPF také vlastní operátora O2 Czech Republic, má podíl v telekomunikační společnosti ČD-Telematika či internetovém prodejci Mall Group.

Do skupiny patří také firma CzechToll, která loni zvítězila společně se slovenským provozovatelem mýta, společností SkyToll, ve výběrovém řízení na vybudování a provoz systému pro výběr elektronického mýta v Česku.

PPF má svoji korporátní vlastnickou a řídicí strukturu v Nizozemsku. Klíčovou holdingovou společností skupiny je PPF Group N. V. se sídlem v Amsterdamu.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené