Hlavní obsah

Pěšky, nebo na kole. Dvě největší české banky si to rozdají jinak než o klienty

Foto: Profimedia.cz

Dvě největší banky v Česku se utkají v boji o „zelené kilometry“ (ilustrační fotografie).

Reklama

4. 10. 17:39

Dvě největší banky v Česku se utkají v závodu o zelené kilometry. Jejich zaměstnanci budou volit k cestě do práce ekologickou dopravu. Závod potrvá měsíc.

Článek

Udržitelnost je součástí strategie řady bank, mezi kterými jsou i dva největší hráči na tuzemském bankovním trhu – ČSOB a Česká spořitelna. První jmenovaná banka vyzvala svého největšího konkurenta v soutěži o „zelené kilometry“, kdy zaměstnanci obou skupin musí k cestě do práce zvolit co nejekologičtější variantu dopravy.

„Česká spořitelna patří k nejvýznamnějším institucím na českém bankovním trhu a tím současně k našim největším konkurentům. I přesto máme v oblasti udržitelnosti a odpovědného chování nepochybně společný cíl,“ uvedl Petr Hutla, člen představenstva ČSOB zodpovědný za Řízení úvěrů, Public affairs a společenskou odpovědnost.

„Česká spořitelna výzvu přijala, zapojili se do ní zaměstnanci, včetně členů představenstva,“ uvedl mluvčí České spořitelny Filip Hrubý. Například předseda představenstva Tomáš Salomon se rozhodl, že v říjnu bude do práce chodit pěšky.

Započítávat se bude i využití MHD či dokonce práce z domova.
Petr Hutla, člen představenstva ČSOB

ČSOB chce motivovat pracovníky k nasbírání co největšího počtu „zelených kilometrů“ při cestování do práce. Jako zelené se budou počítat ty, které lidé zdolali ekologickým způsobem – chůzí, během, jízdou na kole, jízdou na elektroskútru či v elektromobilu. „Započítávat se bude i využití MHD či dokonce práce z domova, kdy se nevytváří žádná uhlíková stopa dojížděním,“ dodává Hutla.

Sbírat kilometry budou zaměstnanci obou bank během jednoho měsíce. Vítězem bude skupina, jejíž pracovníci jich nachodí či najezdí více. „Češi jsou zdravě soutěživým národem a já věřím tomu, že Zelená výzva bude pro nás všechny obrovskou příležitostí ukázat, že zodpovědné ekologické chování bereme vážně, dokážeme to na konkrétních výkonech a zároveň si třeba vyzkoušíme něco nového v disciplíně dojíždění do práce a z práce,“ doufá Hutla.

„Podíl uhlíkové stopy, který v Česku vzniká z dopravy, dosahuje až 14 procent. Proto jsme se rozhodli podpořit právě tuto oblast a všemi možnými silami zajistit snížení hodnoty uhlíkové stopy právě v dojíždění,“ říká Hutla.

ČSOB má přes 8000 zaměstnanců, Česká spořitelna kolem 10 000.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované