Hlavní obsah

Čtvrtletní prodej Tesly byl rekordní, do konce roku chce prodat 100 tisíc vozů

Tesla dlouhodobě bojuje s tím, aby se dostala do zisku.Video: Jan Marek, Tesla

 

Reklama

3. 10. 2019 9:28

Prodej vozů Tesla se ve třetím čtvrtletí zvýšil proti předchozím třem měsícům o necelá dvě procenta na rekordních 97 tisíc vozů. Vyplývá to z údajů, které společnost zveřejnila v noci na dnešek.

Článek

Společnost Tesla, jejímž šéfem je miliardář Elon Musk, je pod tlakem, aby zvýšila svoji výrobu a dokázala, že poptávka po jejích autech je udržitelná a je schopná vykázat zisk, přestože tradiční výrobci luxusních aut začali vyrábět vlastní elektrické modely.

Nedávno představená elektrická SUV od automobilek Audi a Jaguar Land Rover ohrozila dodávky modelů S a X, které klesly proti druhému čtvrtletí o 1,4 procenta na 17 tisíc vozů. Dodávky sedanů Model 3 však stouply o 2,6 procenta na 79 600 vozů.

Tesla odhaduje, že za celý rok dodá 360 tisíc až 400 tisíc vozů, což podle kalkulací agentury Reuters znamená, že v posledním čtvrtletí musí dodat zákazníkům více než 100 tisíc vozů.

Model 3 je základním pilířem růstové strategie Tesly. Musk již dříve uvedl, že cílem Tesly je být ve čtvrtém čtvrtletí v zisku a ve třetím čtvrtletí se dostat na nulu. Firma také uvedla, že se bude méně soustředit na zisk a více na růst objemu prodeje, kapacity a generování peněz. Od svého založení před 16 lety automobilka vykázala ztrátu celkem šest miliard dolarů (141,2 miliardy Kč), Musk však v posledním roce několikrát zopakoval, že Tesla bude brzy na solidních finančních základech. Za první pololetí automobilka vykázala ztrátu přesahující jednu miliardu dolarů, napsala agentura AP.

Reklama

Související témata:

Doporučované