Hlavní obsah

D1 u Brna jede jen jedním pruhem. Cisterna s asfaltem v mlze narazila do kamionu

Foto: twitter.com/hzsjmk

Nehoda na D1.

18. 10. 2019 8:03
aktualizováno • 18. 10. 2019 10:58

Kvůli dopravní nehodě u Ostrovačic na Brněnsku byla od rána zcela uzavřena dálnice D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolem půl 11 silničáři zprovoznili alespoň jeden jízdní pruh.

Článek

Před místem nehody na 179. kilometru se začínají tvořit kolony. Dálnice je uzavřena mezi sjezdem číslo 178 u Ostrovačic a exitem číslo 182 u Kývalky a podle policie bude zřejmě neprůjezdná delší dobu.

Autocisterna převážející asfalt se srazila s kamionem krátce před šestou ráno. Řidič podle policejního mluvčího Bohumila Maláška zřejmě v mlze nedobrzdil a narazil do kamionu před sebou. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, orientační dechová zkouška na alkohol u řidičů byla negativní.

Asfalt převážený v havarované cisterně se na vozovku nevylil. Hasiči se ale musí vypořádat s únikem nafty, která se dostala do vodoteče u dálnice, sdělil ČTK mluvčí krajských hasičů Jaroslav Mikoška. „Na místo jsme zavolali i zástupce odboru životního prostředí,“ dodal.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené