Hlavní obsah

Dálnice D8 bude plně průjezdná na konci září, oznámil ministr dopravy

Dálnice D8 bude od září plně průjezdná. (Video: Jakub Říha)

 

Reklama

30. 8. 2017 11:03

Problém s nestabilním podložím na dálnici D8 by už neměl bránit omezení provozu. Od konce září by měla být komunikace plně průjezdná.

Článek

Dálnice D8 přes České středohoří by měla být plně průjezdná na konci září, řekl v úterý ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Doprava na takzvané Prackovické estakádě byla kvůli nestabilitě podloží svedena do jednoho dálničního pruhu od loňského otevření posledního úseku D8. S dalším omezením ale musejí řidiči počítat přibližně za půl roku.

Podle výsledků měření pomohla náročná stabilizace podloží a okolí estakády. „Zatím ta měření jsou povzbudivá a vedou nás k tomu, že bychom mohli dálnici začít zprovozňovat v obou pruzích,” uvedl Ťok. Přesný termín Ministerstvo dopravy nestanovilo, bude to ale po 20. září, kdy se na celé D8 uskuteční zkušební měření a testování v nedalekých tunelech.

Stavaři se na D8 vrátí znovu na jaře. „V příštím roce nás čekají další stavební úpravy, které nebudou jednoduché. Počítáme, že využijeme celou stavební sezonu i v roce příštím," doplnil ředitel Ředitelství silnic a dálnic Jan Kroupa.

Omezení provozu souviselo s nestabilitou podloží v okolí. Ředitelství silnic a dálnic v uplynulých měsících nestabilní okolí zpevňovalo piloty a vysokotlakou injektáží betonu. Okolí monitoruje asi stovka čidel.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované