Hlavní obsah

Zemanův poradce Nejedlý byl na dalším testu na covid-19: Je negativní

Foto: Dalibor Glück / MAFRA / Profimedia, Profimedia.cz

Martin Nejedlý a Miloš Zeman.

Reklama

19. 10. 2020 11:45
aktualizováno • 19. 10. 2020 16:12

Nejbližší poradce prezidenta Martin Nejedlý měl v sobotu nejprve pozitvní test na koronavirus. Při opakovaném vyšetření byl však výsledek negativní.

Článek

Nejbližší spolupracovník prezidenta Miloše Zemana - jeho poradce Martin Nejedlý - má nové výsledky testu na koronavirus.

Nejprve se ráno objevila zpráva, jak uvedl deník N, že byl v sobotu pozitivně testován. V pondělí odpoledne ale Nejedlý serveru řekl, že se nechal otestovat na koronavirus znovu. A tentokrát byl výsledek negativní. Což se v některých případech může stát.

S prezidentem Zeman se prý viděl Nejedlý naposledy ve čtvrtek předminulého týdne.

„Zatím nemám vůbec žádné příznaky. Pana prezidenta jsem viděl deset dní před svým testováním. Od té doby jsme se rozhodně neviděli,“ uvedl pro Deník N Nejedlý. I přesto, že byl další test negativní, chce Nejedlý zůstat v karanténě.

Koronavirem měl však onemocnět ještě další zaměstnanec Kanceláře prezidenta republiky.

Ministra zemědělství Miroslava Tomana (ČSSD), který je covid pozitivní, se s Milošem Zemanem viděl minulou středu na zámku v Lánech. Přesto prezident podle mluvčího Jiřího Ovčáčka ohrožen není.

„Opatření byla dodržena, pan prezident není ohrožen,“ napsal Seznam Zprávám.

Zatímco Miloš Zeman do karantény kvůli kontaktu s Miroslavem Tomanem nemusel, ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) v ní právě kvůli setkání s vládním kolegou v současné době je.

Podle mluvčího ministerstva zemědělství Vojtěcha Bílého se Toman cítí nyní dobře. „V současné době pracuje z domova online, a chod ministerstva tak není ohrožen,“ uvedl pro Seznam Zprávy Bílý.

Z ministrova okolí šlo několik pracovníků také do karantény. „Bylo jich do deseti a v současné době je čekají testy,“ doplnil Bílý.

V případě prezidentova poradce Martina Nejedlého jde už o druhou událost, jež ho v souvislosti s epidemií koronaviru potkala. Na jaře ho totiž prověřovaly úřady kvůli tomu, že opakovaně porušil karanténu, kterou měl nařízenou po návratu z Číny, kde byl na oficiální návštěvě s prezidentovým kancléřem Vratislavem Mynářem.

Podle státního zastupitelství se choval nemorálně, nespáchal nicméně trestný čin, protože covid-19 nebyl v té době na seznamu nakažlivých chorob, jejichž šíření je trestné.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované