Hlavní obsah

Další Q přichází. Škoda představila nové auto, jmenuje se Kamiq

Další Q přichází. Škoda představila nové auto, jmenuje se Kamiq. (Video: Jan Marek, Škoda Auto)

Reklama

26. 2. 2019 9:16

Mladoboleslavská automobilka představila třetí model SUV pro evropský trh, jeho oficiální premiéra se bude konat na autosalonu v Ženevě v příštím měsíci.

Článek

Automobilka Škoda Auto, patřící do koncernu Volkswagen, ukázala podobu nového vozu, jehož jméno opět končí písmenem Q: „esúvéčko“ Kamiq.

Vůz je dlouhý 4,241 metru, má šířku 1,793 metru, výšku 1,531 metru a rozvor měří 2,651 metru. Podvozek vozu má světlou výšku o 37 milimetrů vyšší než Škoda Scala.

Škoda Kamiq naživo: Městský crossover potěší prostorem (Garáž.cz) (Video: Seznam.cz)

Všechny motory Kamiqu mají přímé vstřikování, vybavené jsou turbodmychadlem, rekuperací brzdné energie a Start-Stop systémem. Základní tříválcový motor 1,0 TSI má výkon 70 kW, další motorové verze jsou 1,0 TSI o výkonu 85 kW, čtyřválcový naftový motor 1,6 TDI s výkonem 85 kW, tříválcový motor s pohonem na zemní plyn o výkonu 66 kW a nejvýkonnější čtyřválcový motor 1,5 TSI o výkonu 110 kW standardně dodávaný s manuální šestistupňovou převodovkou, na přání s automatickou sedmistupňovou převodovkou DSG.

„Kamiq kombinuje vysokou pozici sedadel, typickou pro vozy SUV, s dobrým výhledem z vozu, dynamické jízdní vlastnosti, emocionální design, vysokou úroveň bezpečnosti a nejmodernější možnosti konektivity,“ uvedl předseda představenstva Škody Auto Bernhard Maier.

Jako první model značky Škoda má Kamiq ve full LED variantě dělené přední světlomety se světlem pro denní svícení, tvořeným čtyřmi LED prvky, umístěným nad hlavním světlometem.

Interiéru dominuje samostatný displej s úhlopříčkou 9,2 palce v zorném poli řidiče, který je dle automobilky jedním největších ve třídě.

Kamiq je třetí SUV model Škody pro evropský trh. Podobně jako u modelů Kodiaq a Koroq pochází název z jazyka Inuitů, kteří obývají sever Kanady a Grónsko. Slovo kamiq popisuje stav, kdy něco přirozeně „padne jako ulité“ za všech okolností.

„Podobně jako Karoq a Kodiaq i toto jméno pochází z jazyka Inuitů, obývajících sever Kanady a Grónsko,“ uvádí Škoda v oficiálních dokumentech představujících vůz.

Světová premiéra modelu se uskuteční v březnu 2019 na autosalonu v Ženevě.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené