Hlavní obsah

Dědička, které má ČSSD vyplatit 338 milionů, chce vystoupit na sjezdu strany. Hamáček to odmítl

Další dějství bitvy o Lidový dům. V ČSSD už se mluví o prodeji ikonického sídla. (Video: Lukáš Sál)

 

Reklama

14. 2. 2019 8:42

Nejvyšší soud se právě v těchto dnech vrátil k případu, ve kterém má podle verdiktu soudu ČSSD vyplatit za služby svého někdejšího právníka téměř 338 milionů.

Článek

Dědička po zesnulém advokátovi Zdeňku Altnerovi – Veronika Altnerová – chce vystoupit na březnovém sjezdu sociální demokracie.

Tuto výzvu poslala předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi právě v době, kdy se Nejvyšší soud po více než dvou letech vrátil k případu, ve kterém figuroval její otec.

Jde o kauzu, v níž podle verdiktu soudu má sociální demokracie vyplatit za služby svého někdejšího právníka – Zdeňka Altnera – téměř 338 milionů korun. Ve sporu nyní budou pokračovat dvě jeho děti: právě Veronika Altnerová a její bratr Patrik Altner.

„Mohu potvrdit, že už tady máme definitivně určen okruh dědiců. Ti se stávají nástupci práv po zemřelém JUDr. Zdeňku Altnerovi – a tudíž řízení může pokračovat. O tom, kdy bude rozhodnuto, nelze spekulovat,“ řekl Seznamu mluvčí Nejvyššího soudu Petr Tomíček.

Nejvyšší soud má nyní rozhodnout, jestli bude muset sociální demokracie 338 milionů korun definitivně zaplatit.

Veronika Altnerová v dopise Hamáčkovi napsala, že chce na sjezdu ČSSD vystoupit i proto, aby změnila většinový názor strany.

„Tento návrh je míněn upřímně ve snaze ukončit letitou kauzu Lidový dům dohodou o to více, že by šlo, dle našeho přesvědčení, o nejvhodnější způsob ukončení sporu,“ doplnila Altnerová.

Dědicové po Zdeňku Altnerovi se dohodli. (Video: Seznam, Seznam Zprávy)

Předseda ČSSD Jan Hamáček Seznamu řekl, že nevidí důvod, proč by měli dědicové na sjezdu sociální demokracie vystupovat.

„S Veronikou a Patrikem Altnerovými jsem se sešel 29. 11. 2018 a o celé záležitosti jsme jednali. Rozešli jsme se s tím, že obě strany vidí jako jedinou možnost řešení sporu vyčkat na rozsudek Nejvyššího soudu,“ uvedl Hamáček.

Advokátovi Altnerovi přiznal v březnu 2016 Městský soud v Praze částku 338 milionů korun za to, že ČSSD od roku 1997 zastupoval v kauze o vlastnictví Lidového domu – sídla sociální demokracie.

Vedení ČSSD proti tomu podalo dovolání, a protože poté Zdeněk Altner zemřel, čekalo se až do teď, zda a kdo bude ve sporu pokračovat.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované