Hlavní obsah

Diplomat Kolář nebude kandidovat na prezidenta. Jedinou motivací by bylo odstranit Zemana, říká

Diplomat Kolář do boje o Hrad nezasáhne.

 

Reklama

23. 3. 2017 10:11

Vyzyvatel Zemana musí přilákat část jeho voličů. „Na to jsem příliš protizemanovský," tvrdí bývalý velvyslanec v Americe.

Článek

Diplomat Petr Kolář nebude konkurovat Miloši Zemanovi v souboji o Hrad. Bývalý velvyslanec v USA po několika měsících rozhodování oznámil, že kandidovat nehodlá.

„Netoužím být hlavou státu, na to jsem příliš svéhlavý. Vím, že bych v případě mé kandidatury měl jen negativní motivaci, tedy potřebu zabránit tomu, aby se prezidentem naší drahé vlasti stal opět Miloš Zeman,“ napsal Kolář v dopise signatářům Kroměřížské výzvy.

Petiční iniciativa, která hledá kandidáty na prezidenta, už pro něj přitom začala přesně před dvěma týdny sbírat podpisy.

Česko podle Koláře potřebuje kandidáta, který má i pozitivní motivaci a vnímal by to jako poslání. Pokud chce někdo Zemana porazit, musí podle Koláře na svou stranu dostat i část jeho voličů.

„Já jsem názorově příliš vyhraněný a příliš protizemanovský. Nebyl bych schopen své názory dostatečně ohýbat a účelově přizpůsobovat volební taktice a strategii,“ dodal Kolář.

Bude to netradiční prezidentování, říká o Trumpovi bývalý velvyslanec v USA.

Zároveň ale dodal, že se začínají objevovat osobnosti, které mu imponují a „jsou jednoznačně prozápadní, proevropské a proalianční a nemají sebemenší chuť jakkoli koketovat a flirtovat s autoritářskými a totalitními režimy východního střihu."

Koho má konkrétně na mysli, Kolář neprozradil. Nechce prý ale tyto lidi svou účastí ve volbách zbytečně oslabovat. Kandidaturu zvažuje například šéf Akademie věd.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované