Hlavní obsah

Do auta kazašského aktivisty dal někdo hlavy popravených psů

Svět bez obalu: Do auta kazašského aktivisty dal někdo hlavy popravených psů. (Video: Milan Šíma, RFE/RL)

Reklama

14. 12. 2019 13:00

V Kazachstánu jsou opozice a i občanští aktivisté tvrdě trestáni za jakýkoliv náznak veřejného protestu. Ale případ občanského aktivisty Nurzhana Mukhammedova v kazašském městě Shymkent je opravdu otřesný.

Článek

Poté, co se Nurzhan Mukhammedov zúčastnil několika protestů na podporu politických vězňů, našel ve svém autě několik uříznutých psích hlav.

„Spojuji tento čin se svými politickými názory. Nemám jiné podezření,“ svěřil se reportérům Rádia Svobodná Evropa Mukhammedov. „Říkám pravdu, když protestuji proti čínské expanzi v naší zemi. Chtějí mě zastrašit. O tom není pochyby.“

Těla mrtvých psů včetně jejich hlav byla v minulosti poslána i nezávislým kazašským novinářům.

„Naše práva zde nejsou chráněna. Ve vyspělých zemích chrání i práva psů. Dělají všechno pro to, aby je chránili, a to včetně veterinární péče. Ale tady nejsou chráněna ani práva občanských aktivistů. Nedostává se nám stejného respektu, jako mají psi jinde,“ posteskl si další z místních aktivistů.

Policie tvrdí, že ve vyšetřování deliktu bude pokračovat.

Podrobnosti v úvodní reportáži. Je součástí pořadu Svět bez obalu, jehož archiv najdete na tomto odkaze.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené