Hlavní obsah

Do Beskyd vyrazili běžkaři a pěší, na Vaňkově kopci opět jel vlek

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

7. 2. 22:19

Do Beskyd o víkendu opět vyrazilo v Moravskoslezském kraji množství lidí, hlavně pěších turistů a běžkařů, ale ve srovnání s jinými týdny byla návštěvnost spíše střední.

Článek

Tamní lyžařská střediska dodržovala vládní protikoronavirová opatření a vleky nespustila. ČTK to řekl dispečer Horské služby Radim Pavlica. Vlek se zato dnes ráno opět rozjel v areálu Vaňkův kopec u Ostravy, kde znovu zasahovala policie.

Kvůli protiepidemickým opatřením jsou od 18. prosince v Česku zavřené restaurace, hotely, vnitřní sportoviště nebo kulturní zařízení. Mimo provoz jsou i zimní střediska a od konce ledna nesmějí lanovky a vleky vozit ani pěší.

„Dnes v dopoledních hodinách jsme zjistili, že na Vaňkově kopci dochází k opakovanému porušení vládního nařízení. Policisté vyzvali provozovatele k ukončení provozu vleku, ten výzvě nevyhověl, proto byl zajištěn a následně byl provoz vleku ukončen pověřenou osobou,“ řekla policejní mluvčí Eva Michalíková.

V sobotu policie na Vaňkově kopci zasahovat nemusela. Situaci stále monitoruje. „Policie věc zadokumentuje a předá správnímu orgánu,“ řekla Michalíková.

Vedoucí největšího lyžařského střediska v regionu Ski Bílá na Frýdecko-Místecku Jaroslav Vrzgula řekl, že návštěvnost byla velká hlavně v sobotu. „Byla to zase směs běžkařů, skialpinistů a bobařů s dětmi, lidí, co potřebují uniknout z města a vyvětrat se,“ řekl Vrzgula.

Teplotní rozdíl mezi městem a horami bývá obvyklý, dnešním paradoxem ale bylo, že v Ostravě bylo chladněji než na Bílé. Běžkovat se v Beskydech stále dá, ale na hřebenech jsou podmínky horší.

„Kde jsou lesní cesty, v takovém tom větrném stínu, je sněhu dost. Krizová místa jsou na hřebenech, tam je to vyfoukané,“ řekl Vrzgula. Pavlica řekl, že od noci se navíc tvoří ledová krusta, takže podmínky pro běžkování nejsou ideální.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované