Hlavní obsah

Do dneška se mohou hlásit architekti do soutěže na pražskou filharmonii

Foto: Shutterstock.com

„Ilustrační foto.“

Reklama

30. 9. 15:18

Dneškem končí lhůta, ve které se mohou architektonická studia hlásit do mezinárodní soutěže na podobu plánované budovy filharmonie u metra C Vltavská.

Článek

Zatím není známo, kolik zájemců se přihlásilo, podle mluvčího městského Institutu plánování a rozvoje (IPR) Marka Váchy bude následovat vyhodnocení došlých portfolií a výběr studií, která připraví soutěžní návrhy. Soutěž město vyhlásilo 23. srpna.

Vácha uvedl, že seznam postupujících studií by měl být znám 20. října. V březnu 2022 pak vybraní soutěžící odevzdají své architektonické návrhy filharmonie a jejího bezprostředního okolí. Porota začne odevzdané návrhy hodnotit v dubnu příštího roku a v květnu by měl být znám vítěz. Předběžný zájem podle dřívějších informací města potvrdilo zhruba 60 zájemců.

Celkově má budova podle dřívějšího odhadu stát 6,1 miliardy korun, z toho 4,9 miliardy budou stavební náklady a zbytek projekt. Na financování by se podle představ města měl podílet magistrát, stát i soukromí investoři. V nové filharmonii budou sídlit Česká filharmonie, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK nebo hudební oddělení Městské knihovny.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované