Hlavní obsah

Dohra oslavy v hotelu. Policejní šéf Husák skončil, převzal odvolání

Foto: ČTK

Vladislav Husák.

Reklama

5. 2. 2021 15:06

Dosavadní ředitel libereckého krajského policejního ředitelství Vladislav Husák dnes oficiálně skončil ve funkci.

Článek

Policejní prezident Jan Švejdar ho sice odvolal k 1. únoru, Husák však kvůli svému zdravotnímu stavu dokument převzal až nyní. Informaci Blesk.cz potvrdil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Husáka Švejdar odvolal kvůli účasti na oslavě podnikatele a bývalého vlivného politika ČSSD Petra Bendy v teplickém hotelu. Policista má nyní působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy.

Minulý pátek se Husákovi ráno udělalo zle na policejní stanici v Kořenově na Jablonecku, kolegové zavolali záchranáře. S podezřením na interní onemocnění – dle zjištění Seznam Zpráv se jednalo o podezření na infarkt – ho do nemocnice přepravil vrtulník. Policejní prezident následně uvedl, že je Husákův stav stabilizovaný. „Husák je i nadále v pracovní neschopnosti,“ uvedla dnes mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová.

Husák byl 23. ledna na oslavě v hotelu Prince de Ligne, která znamenala porušení několika vládních nařízení proti šíření koronaviru. Husák se hájil tím, že v hotelu měl domluvené setkání se šéfem Národní sportovní agentury Milanem Hniličkou a se současným místopředsedou Rady České televize Jiřím Šlégrem o sportovní unii.

Hnilička po kritice rezignoval na poslanecký mandát. V čele agentury rozdělující miliardy korun na sport ale zůstal. Na funkci kvůli účasti na Bendově oslavě rezignoval také šéf fotbalových Teplic Petr Hynek či teplický zastupitel Michal Kasal. Jedním z účastníků byl i bývalý premiér Jiří Paroubek.

V Česku nyní musejí být kvůli epidemii koronaviru zavřené vnitřní prostory restaurací. Zavřená musejí být také ubytovací zařízení, výjimka platí pro pracovní cesty. V hotelu někteří účastníci oslavy včetně Husáka přespali.

Krajská policie prověřuje, do jaké míry byla v hotelu porušena vládní opatření proti koronaviru. V souvislosti se zjištěními, která vyplývají z dosavadního vyšetřování, předala podle dnešního vyjádření mluvčí Jany Slámové teplickému magistrátu k projednání případy porušení vládních opatření ze strany 14 lidí. Z toho dva policie podezírá z toho, že umožnili přítomnost veřejnosti v hotelu. U ostatních se bude magistrát zabývat případným porušením opatření o omezení volného pohybu.

Krajské hygienické stanici policie předala spis kvůli tomu, že tři lidé zřejmě neměli nasazenou roušku či jinou ochranu dýchacích cest uvnitř hotelu. Část materiálu byla předána na Policejní prezidium ČR.

Narozeninová oslava se konala, přestože policisté v Teplicích v té době kontrolovali restaurace, jež měly navzdory zákazu otevřeno. Podle Slámové dosud nebylo zjištěno pochybení policistů, kteří v uvedených dnech v Teplicích vykonávali službu.

Reklama

Doporučované