Hlavní obsah

Babiš je po operaci, pár dní si poleží

Foto: Michal Šula, Seznam Zprávy

Expremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš bude po zákroku podle svých slov pár dní ležet.

Reklama

30. 3. 2022 20:10

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) dnes podstoupil plánovanou operaci. Rádiu Frekvence 1 napsal, že je v pořádku a několik dní si poleží. Neupřesnil, která nemocnice zákrok provedla.

Článek

V úterý Babiš uvedl, že operace nesouvisí s jeho nedávnou hospitalizací v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) kvůli krátké ztrátě vědomí a částečné neprůchodnosti střev.

„Jsem v pořádku, pár dní teď budu ležet,“ oznámil rádiu Babiš. Svůj pracovní program podle stanice zrušil minimálně do poloviny příštího týdne. „To, co podstoupím, nemá s IKEM nic společného, tam ale budu nadále chodit na vyšetření,“ prohlásil Babiš na Frekvenci 1 den před operací.

Babiše 11. března převezla sanitka do IKEM poté, co se mu po jídle udělalo špatně, nakrátko ztratil vědomí a kolegové mu museli poskytnout první pomoc. Zmínil tehdy, že měl také částečnou střevní neprůchodnost, která může mít víc důvodů. Po týdnu ho lékaři propustili s tím, že musí absolvovat další vyšetření.

Lékaři chtějí zjistit, proč nedávno ztratil vědomí a měl částečnou neprůchodnost střev. „Já se cítím dobře, ale lékaři by rádi zjistili, co bylo příčinou toho mého stavu, kdy jsem ztratil vědomí a zablokovalo se mi tenké střevo. Dopadlo to dobře, nebyl jsem na operaci, ale lékaři trvají na nějakých dalších vyšetření v IKEMu,“ uvedl včera expremiér a šéf nejsilnějšího opozičního hnutí pro Rádio Impuls.

Reklama

Doporučované