Hlavní obsah

Lídrem Pirátů pro volby v Praze je Hřib, nechce prý město destabilizovat

Foto: Tomáš Svoboda, Seznam Zprávy

Zdeněk Hřib.

Reklama

13. 2. 14:51
aktualizováno • 13. 2. 14:52

Lídrem kandidátky Pirátů pro podzimní volby do Zastupitelstva hlavního města Prahy (ZHMP) je současný pražský primátor Zdeněk Hřib.

Článek

Na druhém místě je místostarostka městské části Praha 10 Jana Komrsková a na třetím současný radní pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský. V tiskové zprávě to dnes sdělil Jakub Dušánek z mediálního odboru Pirátů.

Piráti o podobě kandidátky rozhodli o víkendu. V komunálních volbách v roce 2018 skončili Piráti druzí za ODS, která má v 65členném městském zastupitelstvu 14 mandátů. Piráti mají 13 zastupitelů, stejně jako třetí Praha Sobě a čtvrté Spojené síly. ANO má 12 zastupitelů a spolu s ODS je v opozici. Koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil má většinu 39 mandátů.

Lídr kandidátky Zdeněk Hřib je primátorem od roku 2018. Jedním z důvodů, proč se rozhodl znovu kandidovat, je snaha udržet současnou koalici a vytvořit v Praze stabilní politické prostředí. „Bylo by dobré, kdyby rada pokračovala, ideálně ve stejném složení. Když se podíváte na města, která prosperují, například Vídeň, tak je tam velká politická stabilita. To, co se dělo v minulých dvou volebních obdobích, kdy se rozpadaly koalice, tak to byl chaos, který neprospívá koncepčnímu rozvoji města,“ řekl Hřib loni v listopadu.

Jana Komrsková je místostarostkou městské části Praha 10 od roku 2018. V roce 2019 byla zvolena zastupitelkou hlavního města Prahy, v dubnu 2021 na tuto funkci rezignovala. Věnuje se především tématům životního prostředí, sportu a také dohledu nad hospodařením městských akciových společností městské části Prahy 10.

Adam Zábranský je členem zastupitelstva Prahy od roku 2014, v roce 2018 se stal radním pro oblast bydlení a transparenci. Věnuje se především problematice bydlení – revizi fungování městského bytového fondu a budování systému pomoci lidem v bytové nouzi, a také transparentnější správě městských firem nebo rozvoji otevřených dat.

Na čtvrtém místě kandidátky figuruje Magdalena Valdmanová, následují Daniel Mazur, Viktor Mahrik, Eva Tylová, Bára Soukupová, Jiří Brůžek, Zuzana Freitas, Gabriela Lněničková, Jaromír Beránek a David Bodeček.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované