Hlavní obsah

Lobbista Janoušek požádal o podmínečné přerušení trestu

Foto: ČTK

Lobbista Roman Janoušek (na archivním snímku z 16. září 2014).

Reklama

7. 7. 10:44

Lobbista Roman Janoušek si nyní ve vězení odpykává 4,5roční trest za to, že v roce 2012 opilý srazil autem ženu.

Článek

Janoušek trest nastoupil v listopadu 2014, od března 2016 byl ale ze zdravotních důvodů na svobodě. Do výkonu trestu Janoušek znovu nastoupil loni v červenci. Podle České televize nyní požádal o podmínečné propuštění. O tom má rozhodovat Obvodní soud pro Prahu 6. 

Lobbistovi uplyne tento měsíc polovina trestu.

Opilý lobbista v roce 2012 v Praze srazil autem ženu, kterou tak vážně zranil. Byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky.

Výkon trestu opakovaně přerušoval ze zdravotních důvodů. Lékařské posudky uváděly, že Janoušek trpí nevyléčitelnou nemocí a při chůzi se musí opírat o francouzskou hůl. Po operaci mozku má podle lékařů v hlavě implantát, který by se pohybem mohl uvolnit, a Janouška tak zabít.

V době přerušení trestu ale lobbistu sledování nařízené pražským vrchním soudem zastihlo na plovárně, na kole nebo v galerii.

Seznam Zprávy zveřejnily fotografie z přelomu let 2019 a 2020, na nichž se Janoušek bez hole pohybuje na zasněžených svazích rakouských Alp. Janoušek také v minulosti dvakrát žádal pražský městský soud o prominutí zbytku trestu, ten mu však ani jednou nevyhověl.

Lobbista čelí spolu s dalšími čtyřmi lidmi obžalobě také v kauze úhrad zdravotních pojišťoven pro společnost Chambon. Pětice podle státního zástupce podvodně vylákala od zdravotních pojišťoven přes 239 milionů korun a dalších 77 milionů korun se získat snažila. Pražský městský soud ho v březnu nepravomocně osvobodil, státní zástupce se však odvolal. Navrhoval pro něj sedmileté až osmileté vězení.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované