Hlavní obsah

Druhý muž na Měsíci Edwin Aldrin žaluje své děti kvůli údajným krádežím jeho peněz a majetku

Foto: buzzaldrin.com

Podle Aldrinových dětí trpí jejich otec Alzheimerovou chorobou.

Reklama

26. 6. 2018 7:16

Bývalý astronaut Edwin Aldrin žaluje své dvě děti a manažerku kvůli krádežím jeho peněz. Ti jsou zarmouceni, obvinění popírají a tvrdí, že Aldrin má počínající Alzheimerovu chorobu.

Článek

Americký astronaut Edwin „Buzz“ Aldrin žaluje své dva potomky a někdejší obchodní manažerku kvůli údajným krádežím jeho peněz a poškozování odkazu. Jeho děti naproti tomu tvrdí, že osmaosmdesátiletý otec se začal stýkat s novými lidmi, rozhazuje ve velkém a kvůli zhoršujícímu se duševnímu stavu potřebuje asistenta.

Aldrinův syn Andrew a dcera Janice se podle stanice BBC pokusili získat kontrolu nad otcovým jměním ve společnosti Buzz Aldrin Enterprises a neziskové nadaci ShareSpace Foundation s tvrzením, že otec začíná trpět Alzheimerovou chorobou a není schopen své finance rozumně spravovat.

Aldrin je však zažaloval s odůvodněním, že se spolu s bývalou manažerkou Christinou Korpovou pokusili získat kontrolu nad jeho jměním v hodnotě milionů dolarů, ke kterému patří i „vesmírné artefakty“. Podle Aldrina byla jejich aktivita motivována „osobním prospěchem a obohacením“.

V reakci na Aldrinův právní krok oba jeho potomci uvedli, že jsou zarmouceni „neospravedlnitelnou“ žalobou.

Bývalý astronaut byl druhým mužem, který 20. července 1969 vkročil na Měsíc, a to dvacet minut po svém kolegovi Neilu Armstrongovi. Misi Apollo 11 sledoval tehdy rekordní počet 600 milionů televizních diváků.

Aldrin se v popředí mediálního zájmu udržuje i v posledních letech. Byl například hostem v kultovním televizním seriálu Teorie velkého třesku, pozornosti se dostalo jeho předloňské cestě na jižní pól, odkud musel být kvůli zdraví evakuován. V posledních letech je také velkým propagátorem kolonizace Marsu.

Reklama

Doporučované