Hlavní obsah

Apple musí za porušení patentu zaplatit firmě Masimo 634 milionů dolarů

Foto: Shutterstock.com

Americká firma Apple.

Firma Masimo tvrdí, že Apple ukradl její technologii na měření hladiny kyslíku v krvi a zakomponoval ji do svých hodinek. Soud jí dal za pravdu.

Článek

Federální soudní porota v Kalifornii rozhodla, že americký technologický gigant Apple musí zaplatit 634 milionů dolarů (přes 13 miliard Kč) firmě Masimo za porušení jejího patentu na technologii pro měření hladiny kyslíku v krvi. Apple však s rozhodnutím nesouhlasí a hodlá se odvolat, informuje agentura Reuters.

Porota souhlasila s názorem společnosti Masimo, že Apple porušuje patentová práva využíváním její technologie v hodinkách Apple Watch. Apple však tvrdí, že patent, kterého se tento případ týká, vypršel v roce 2022 a vztahuje se na technologii pro monitorování pacientů starou desítky let.

Rozhodnutí poroty je součástí širšího patentového sporu mezi společností Apple a firmou Masimo. Ta tvrdí, že Apple k sobě přetáhl její zaměstnance, ukradl její technologii pro měření hladiny kyslíku v krvi a zakomponoval ji do svých hodinek.

V roce 2023 americká Komise pro mezinárodní obchod kvůli tomuto sporu zakázala Applu prodej hodinek Series 9 a Ultra 2. Společnost Apple následně technologii pro měření hladiny kyslíku v krvi z hodinek odstranila, aby mohla pokračovat v jejich prodeji. Později začala používat upravenou verzi technologie. Komise v pátek rozhodla, že zahájí nové řízení, které má stanovit, zda by prodej hodinek s touto upravenou technologií neměl podléhat zákazu, píše Reuters.

Doporučované