Hlavní obsah

Facebook bez vysvětlení smazal účty některým uživatelům v Maďarsku

Foto: Autor: www.thoughtcatalog.com

Facebook smazal účty některým maďarským uživatelům.

Reklama

20. 6. 2019 22:35

Facebook zablokoval účty stovkám obyvatel Maďarksa, aniž by podal vysvětlení. Někteří maďarští uživatelé se nedostali ani ke svým účtům na Instagramu.

Článek

Stovky uživatelů v Maďarsku se v posledních dnech nemohou dostat k účtům na svých sociálních sítích Facebook nebo Instagram (který je také pod správou společnosti Facebook). Postižení uživatelé si na blokaci účtů stěžovali na Twitteru. Informoval o tom web britského deníku Independent.

„Facebooku, můžeš mi říct něco o vlně zákazů, která prošla celým Maďarskem?“ ptal se na Twitteru jeden z uživatelů. „Já a mnoho mých přátel máme zablokované účty. Nemůžeme se přihlásit, naše profily prostě zmizely. Nikdo nám neřekl proč.“

„Děkuju, Facebooku, ale proč?“ napsal jiný z uživatelů.

První zablokované účty uživatelé hlásili v pondělí. Někteří lidé spekulují, zda není celá záležitost spojená s faktem, že uživatelé na sítích často útočí na politickou opozici v zemi.

Jeden z postižených uživatelů údajně dostal od Facebooku zprávu: „Jakékoli porušení našich podmínek užití může znamenat postih pro vaše používání Facebooku nebo jeho příbuzných aplikací.“

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované