Hlavní obsah

Firma s exministrem Vojtěchem si vybrala nového ředitele

Foto: vlada.cz

Adam Vojtěch se stal předsedou představenstva Krajské zdravotní, představenstvo nyní vybralo nového ředitele společnosti.

Reklama

12. 3. 14:45

Představenstvo firmy, která slučuje pět největších nemocnic v Ústeckém kraji, vybralo nového ředitele za odvolaného Aleše Chodackiho.

Článek

Personální změny, které se tento týden odehrály v Krajské zdravotní - firmě spojující největší nemocnice v Ústeckém kraji - ještě nekončí.

Poté, co byli ze svých funkcí odvoláni ředitel Aleš Chodacki a předseda představenstva Jindřich Zetek, se už za ně našly náhrady.

Zetka ve čtvrtek na postu předsedy představenstva Krajské zdravotní nahradil exministr zdravotnictví a poslanec hnutí ANO Adam Vojtěch, který byl od loňského podzimu řadovým členem představenstva.

A v pátek má být jmenován také nový ředitel Krajské zdravotní. Jak uvedl zdroj Seznam Zpráv, který je obeznámen s průběhem jednání, členové představenstva vyberou do této funkce Petra Malého.

Malý je v současné době ředitelem rumburské nemocnice a náměstkem ředitele pro léčebnou péči nemocnice v Žatci. Na pozici náměstka by po svém jmenování měl skončit.

Řízením Krajské zdravotní bude pouze dočasně pověřen, vedení kraje počítá s tím, že na post ředitele vyhlásí nové výběrové řízení.

To poslední bylo zrušeno. Přihlásili se do něj čtyři lidé, včetně Aleše Chodackiho. Jenže tři přihlášení vůbec nesplnili podmínky výběrového řízení.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované