Hlavní obsah

FlixBus se dohodl na koupi přepravce Eurolines

FlixBus se dohodl na koupi přepravce Eurolines. (Video: Jan Marek, Seznam Zprávy, Youtube.com)

 

Reklama

2. 5. 2019 13:55

Německá přepravní společnost FlixBus se dohodla s francouzskou firmou Transdev na koupi provozovatele dálkové autobusové přepravy Eurolines a vnitrostátního francouzského přepravce isilines. Vyplývá to z prohlášení, které firma FlixBus zaslala ČTK. FlixBus tak rozšiřuje svoji síť dálkové autobusové přepravy. Cenu transakce firmy neoznámily.

Článek

Jednání společností začala 4. března a podle dnešního prohlášení skončila 30. dubna. FlixBus podle dohody získá veškeré aktivity Eurolines ve Francii, Nizozemsku, Belgii, Španělsku a také v České republice. Firma převezme rovněž francouzského vnitrostátního autobusového přepravce, který působí pod značkou isilines.

„Chceme nabízet zelenou a dostupnou mobilitu cestovatelům po celém světě. Integrace dopravních sítí Eurolines a isilines umožňují náš další evropský rozvoj,“ uvedl zakladatel a generální ředitel FlixBusu Jochen Engert.

Transdev se podle svého generálního ředitele a předsedy představenstva Thierryho Malleta chce nadále soustředit na své hlavní podnikání. Tím je veřejná doprava a přeprava v oblasti B2B, která zahrnuje firemní sféru.

Firma FlixBus vznikla v Německu v roce 2013 a nyní působí v téměř třech desítkách zemí, včetně Česka. Podle svých internetových stránek provozuje denně více než 35 000 spojů a jezdí do více než 2 000 míst. V roce 2017 přepravil FlixBus 40 milionů cestujících.

Společnost Eurolines jezdí do 25 zemí a loni přepravila 2,5 milionu cestujících, uvedla agentura AFP.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované