Hlavní obsah

Máte rádi dobré víno, pivo a skvělé jídlo? Jakým gastro akcím se nesmíte toto léto vyhnout

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto.

5. 7. 2019 6:50

Pokud máte rádi dobré jídlo a pití, neměli byste chybět na žádném food festivalu nebo gastro akci. Letošní léto jich nabídne spoustu a konají se v hlavním městě i po celém Česku.

Článek

Celoročně je hostitelem různých gastro festivalů a akcí pražská Smíchovská náplavka, kde se letos konalo například Vepřobraní, Polívkování, Food truck show, Asia food fest, Středomoří na Náplavce, Street food, Oheň a kouř nebo Latino food fest. Ale teď tu máme léto a i léto nabídne spoustu food festivalů a gastro akcí nejen v hlavním městě, ale po celém Česku. Jaké to jsou?

Mikulovské sklepy open

V Mikulově se bude 6. července konat den otevřených dveří sklepů. Pro návštěvníky bude otevřeno 14 vinných sklepů, kde bude možnost ochutnat místní víno, ve sklepích bude přichystáno také pohoštění v podobě místních specialit. Akce začíná v 10 hodin dopoledne a končí v 19 hodin večer.

Kdy: 6. 7., 10:00–19:00

Kde: Mikulov

Vstupné: zdarma

Pivní slavnosti ve Svitavách

13. července budou ve Svitavách probíhat pivní slavnosti. Jedná se už o osmý ročník, který se jako každý rok bude konat v horní polovině svitavského náměstí. Bude možnost ochutnat až dvě desítky piv z pivovarů a méně známých malých pivovárků z blízkého nebo vzdálenějšího okolí. Bude se také například konat jako každoročně soutěž o nejlepší guláš, do které se můžete přihlásit i vy.

Kdy: 13. 7.

Kde: Svitavy

Vstupné: zdarma

Food festival Troja

O víkendu 13. až 14. července v botanické zahradě v pražské Troji budou moci návštěvníci ochutnat širokou nabídku specialit pod taktovkou Markéty Hrubešové a floristky Kláry Franc Vavříkové. Nebudou chybět burgery, pizza v kornoutu, netradiční rolovaná zmrzlina nebo mexické či vietnamské speciality.

Kdy: 13. 7.-14. 7.

Kde: Botanická zahrada Troja (Praha)

Vstupné: zdarma

Meruňkobraní Židlochovice

Jak už název vypovídá, v hlavní roli je meruňka. V sobotu 13. července se v Židlochovicích uskuteční Meruňkobraní, tématem je meruňka ve světové gastronomii. Bude se soutěžit v pojídání meruňkových knedlíků nebo o nejlepší meruňkovici. Poprvé se Meruňkobraní uskutečnilo v roce 2015, letos se tedy jedná o 5. ročník.

Kdy: 13. 7., 10:00

Kde: Židlochovice

Vstupné: zdarma

Slavnosti prosecca

Slavnosti prosecca se uskuteční v Praze na Střeleckém ostrově od 27. července do 28. července. Můžete se těšit na desítky druhů prosecca nebo šumivých vín. Samozřejmě bude na místě i spousta gastronomických specialit – sea food, asijská kuchyně, hamburgery, italská šunka, sýry nebo dezerty a mnoho dalšího.

Kdy: 27. 7. 12:00 – 28. 7. 22:00

Kde: Střelecký ostrov (Praha)

Vstupné: zdarma

Raw Food Festival

V sobotu 3. srpna se v pražském Cross Clubu uskuteční Raw Food Festival. Máte rádi raw stravu? Od 11 hodin dopoledne do 21 hodin večer si můžete pochutnávat na raw stravě, navštívit přednášky nebo workshopy.

Kdy: 3. 8., 11:00–21:00

Kde: Cross Club (Praha)

Vstupné: zdarma

Zámecké hodování

Na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou se v sobotu 10. srpna uskuteční Zámecké hodování. Na místě bude spousta dobrého jídla, pití a doprovodné hudby. Začátek akce je kolem 11. hodiny dopoledne a konec je v půl deváté večer. Dospělí mají vstup za 60 Kč, důchodci 40 Kč, děti do 6 let a ZTP mají vstup zdarma.

Kdy: 10. 8., 11:30 – cca 21:00

Kde: Chlumec nad Cidlinou – Zámek Karlova Koruna

Vstupné: 60 Kč, senioři 40 Kč, děti/ZTP zdarma

Čajomír Fest

O víkendu 24. a 25. srpna se na pražském Vyšehradě sejdou už pojedenácté milovníci čaje. Jedná se o největší evropský festival čajové kultury a umění. Hlavním bodem je samozřejmě degustace čajů a bylin. Ty připravují zástupci čajoven z Čech, Evropy i vzdálenějších zemí. Dalším bodem programu je také volba Krále Čajmanů, kterého budou volit návštěvníci žetonem čajk. Vstupenkou je degustační páska, kterou si můžete zakoupit na místě nebo v předprodeji.

Kdy: 24. 8. 12:00–20:00, 25. 8. od svítání do soumraku

Kde: Vyšehrad (Praha)

Vstupné: 350 Kč, dvoudenní vstup v předprodeji

Asia Fest

V pátek 30. srpna a v sobotu 31. srpna se v Praze opět uskuteční Asia Fest. Festival jako stvořený pro milovníky asijské kultury a kuchyně, nabídne stovky chutí a vůní na jednom místě. Asia Fest není jen o jídle, ale bude znít tematická hudba, která navodí atmosféru. Na pódiu budete moci sledovat dračí show, bojové sporty, tance nebo zpěv. Budou probíhat i workshopy – jak si vyrobit domácí závitky nebo sushi.

Kdy: 30. 8.-31. 8.

Kde: zatím není známo

Vstupné: zatím není známo

Foodparade

Poslední prázdninový víkend 31. srpna až 1. září se v zahradách Trojského zámku uskuteční 9. ročník festivalu Foodparade. Můžete ochutnat menu skvělých restaurací, zúčastnit se workshopů, cooking show, naučit se grilovat a mnoho dalších aktivit. Cena vstupenky je 120 korun jednodenní a 170 korun dvoudenní. Děti pod 15 let, senioři nad 70 let a držitelé průkazu ZTP a jejich doprovod mají vstup zdarma. U vstupu následně dostanete čip, na který si u pokladen nebo u dobíjecích stanů nabijete libovolnou částku.

Kdy: 31. 8.-1. 9.

Kde: Trojský zámek (Praha)

Vstupné: 120 Kč jednodenní, 170 Kč dvoudenní, děti/senioři/ZTP zdarma

F.O.O.D. piknik

Park Ladronka v Praze bude 1. září hostitelem 9. ročníku gastronomického festivalu F.O.O.D. piknik. Vezměte si s sebou piknikové koše, deky a můžete si užít poslední prázdninovou neděli s přáteli nebo s osobnostmi z české gastronomie.

Kdy: 1. 9.

Kde: Park Ladronka (Praha)

Vstupné: zdarma

Vinobraní na Grébovce

Koncem září v pátek 20. a v sobotu 21. se v pražské Grébovce uskuteční nejvýznamnější vinobraní v Praze. Budete moci vybírat u 80 vinařských, bio a řemeslných stánků. Vše začne v pátek odpoledne na náměstí Míru, hlavní program se druhý den v sobotu přesune do Grébovky (Havlíčkových sadů).

Kdy: 20. 9. 14:00 – 21. 9. 21:30

Kde: náměstí Míru, Havlíčkovy sady (Praha)

Vstupné: zdarma

Reklama

Doporučené