Hlavní obsah

Tahákem letošních Colours of Ostrava jsou The Killers a LP

Foto: Michal Šula / MAFRA / Profimedia, Profimedia.cz

Colours of Ostrava 2018.

Reklama

7. 7. 2019 7:30
aktualizováno • 4. 3. 2020 14:12

Multižánrový a mezinárodní hudební festival letos na 19. ročníku opět nabídne na 24 venkovních i krytých scénách spoustu programu a přes 100 zahraničních a domácích interpretů. Mezi největší hvězdy letošního ročníku patří bezpochyby The Killers, Twenty One Pilots nebo Martin Garrix. Kdo další se objeví na pódiích v areálu Dolních Vítkovic?

Článek

Kvůli koronaviru se letos velké festivaly neuskuteční

Kdy a kde se koná

Devatenáctý ročník festivalu Colours of Ostrava se koná od středy 15. července do soboty 18. července. Uskuteční se už tradičně v ikonickém průmyslovém areálu v Dolních Vítkovicích, kde probíhá od roku 2012.

Program a hlavní hvězdy

Největší hvězdou letošního ročníku Colours of Ostrava budou The Killers, americké duo Twenty One Pilots, zpěvačka LP nebo za taneční scénu Martin Garrix. Tito čtyři interpreti jsou rozděleni do všech čtyř dní konání festivalu. Přesný program po dnech a hodinách bude zveřejněn zhruba jeden měsíc před zahájením festivalu.

Středa 15. července

Ve středu se představí americké duo Twenty One Pilots, bosenští Dubioza Kolektiv, italská Meduza nebo ze Spojených států přicestují Larkin Poe.

Čtvrtek 16. července

Čtvrteční program obstarají američtí The Killers, popoví folkrockeři The Lumineers nebo norská třiadvacetiletá zpěvačka Sigrid. Představí se také například Wardruna, jazzová klavíristka Hiromi, Bakermat a další.

Pátek 17. července

V pátek se na pódiu představí zpěvačka LP, která se účastnila Colours of Ostrava i v roce 2018. Dále se objeví australská hitmakerka Tones and I, hudební skupina Meute nebo američtí Black Pumas.

Sobota 18. července

V sobotu vystoupí například mladý reprezentant taneční scény Martin Garrix, moderní africkou hudbu přiveze až ze Senegalu Youssou N'Dour, představí se britští rockoví melancholici Tindersticks, kapela Hudson Taylor a další.

Vstupenky

Vstupenky budou k dostání na místě, ovšem nejpohodlnější je zakoupit lístky po internetu, ovšem dejte si pozor, abyste je zakoupili u autorizovaných prodejců. Vstupenky si můžete online koupit na stránkách Colours of Ostrava, GoOut nebo na Ticketportalu.

Cena vstupenek

Jednodenní – 2 190 Kč v předprodeji, 2 400 Kč na místě

Čtyřdenní – 3 290 Kč do konce předprodeje, 3 400 na místě (pokud nebude vyprodáno)

Čtyřdenní VIP – 5 990 Kč

ZTP a ZTP/P – 750 Kč (prodej pouze na místě – pokladna Colours bez bariér)

Děti do 140 cm – zdarma

Děti nad 140 cm pod 15 let (čtyřdenní) – 1 000 Kč

Více informací na webu festivalu.

O festivalu

Colours of Ostrava je multižánrový festival, který nabízí rozmanitou škálu kapel a interpretů z celého světa. Každoročně je pořádaný v Ostravě, první ročník se konal v roce 2002 v centru města. Jak festival postupně rostl, přesouval se do větších prostor, od roku 2012 se koná v ikonickém průmyslovém areálu v Dolních Vítkovicích. Odnesl si i řadu ocenění, například Cenu Anděl za Hudební událost roku 2005 a 2006.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované