Hlavní obsah

Ostravou se už poosmnácté rozezní festival Colours of Ostrava. Jaké hvězdy se letos představí fanouškům?

Foto: Michal Šula / MAFRA / Profimedia, Profimedia.cz

Colours of Ostrava 2018.

7. 7. 2019 7:30

Festival Colours of Ostrava čeká v letošním roce už 18. ročník. V areálu v Dolních Vítkovicích se představí více než sto kapel, těšit se můžeme například na legendární The Cure nebo na Florence and The Machine.

Článek

Kdy se koná

Festival Colours of Ostrava se koná letos poosmnácté a začíná ve středu 17. července a potrvá až do soboty 20. července.

Program a hlavní hvězdy

Největší hvězdou letošního ročníku Colours of Ostrava jsou britští The Cure, dále tu vystoupí například Florence and The Machine, Years & Years, francouzská zpěvačka Zaz, dánská a mnoho dalších. V Ostravě se představí přes sto hudební skupin a festival nabídne také spoustu doprovodného programu ve formě různých workshopů nebo dokonce i filmovou stage, kde se budou promítat filmy.

Středa

Zahájení festivalu Colours of Ostrava začne v 17:30 a bude trvat přibližně patnáct minut, hned po něm vyběhnou na stage domácí Buty. Dánská třicetiletá zpěvačka začne své vystoupení od osmi hodin večer. Hvězdou středečního dne budou Florence and The Machine, jejichž show odstartuje patnáct minut před jedenáctou hodinou večer.

Čtvrtek

Čtvrteční festivalový den nabídne například Bena Cristovao & The Glowsticks, jejichž show startuje v půl páté, britského zpěváka Toma Walkera, který vystoupí od třičtvrtě na šest, gospel-blues-soulový Brit Rag'n'Bone Man od dvaceti hodin a patnácti minut nebo česká kapela Kryštof, která uzavře čtvrteční program na hlavním pódiu.

Pátek

Páteční program bude neméně bohatý jako dny předchozí. Vystoupí například český písničkář Pokáč nebo kapela Mirai, jejichž koncerty se prolínají, začínají kolem 16. hodiny. Těšit se můžete také na českého rapera MC Geye nebo po desáté hodině večer odstartuje svoji show britské elektropopové trio vedené zpěvákem Ollym Alexanderem Years & Year.

Sobota

Poslední den nabídne od 21:15 více než dvouhodinové vystoupení legendární rockové skupiny The Cure, kteří jsou největšími hvězdami letošního ročníku Colours of Ostrava. Před nimi se od 18:45 představí například francouzská jazzová zpěvačka Zaz nebo třicet minut po půlnoci se představí legendární české rapové uskupení Prago Union.

Vstupenky

Vstupenky si můžete koupit samozřejmě na místě, ovšem nejpohodlnější je zakoupit vstupenky po internetu, ovšem dejte si pozor, abyste je zakoupili u autorizovaných prodejců. Vstupenky si můžete on-line koupit na stránkách Colours of Ostrava, GoOut nebo na Ticketportalu.

Cena vstupenek

Jednodenní – 1 990 Kč

Na celý festival (4 dny) - 3 190 Kč

Na celý festival (4 dny) VIP – 5 990 Kč

Dětská (4 dny) – 1 000 Kč (lze koupit pouze na místě)

ZTP a ZTP/P – 750 Kč (lze koupit pouze na místě)

10 % sleva pro držitele studentské karty ISIC, ITIC průkazu, cestovatelské IYTC nebo In Karty Českýchdrah.

O festivalu

Colours of Ostrava je multižánrový festival, který nabízí rozmanitou škálu kapel a interpretů z celého světa. Každoročně je pořádaný v Ostravě, první ročník se konal v roce 2002 v centru města. Jak festival postupně rostl, přesouval se do větších prostorů, od roku 2012 se koná v ikonickém průmyslovém areálu v Dolních Vítkovicích. Odnesl si i řadu ocenění, například cenu Anděl za Hudební událost roku 2005 a 2006.

Reklama

Doporučené