Hlavní obsah

Galerie Šantovka otevřela centrum testování na koronavirus

Foto: David Neff

Ilustrační snímek.

Reklama

17. 3. 14:16

Nákupní centrum Galerie Šantovka otevřelo centrum testování na nový koronavirus, které slouží veřejnosti i zaměstnancům nákupního komplexu. Je na venkovním parkovišti Šantovky.

Článek

Testovací centrum umožňuje testování pomocí metody PCR i antigenních testů. Nyní zvládne 300 odběrů denně a jeho kapacita by se měla co nejdříve zdvojnásobit. Testovat se pomocí metody PCR mohou samoplátci i lidé, které na test odešle lékař. Centrum nabízí veřejnosti také plošné antigenní testování, které hradí zdravotní pojišťovny, a preventivní antigenní test pro samoplátce.

Testovací centrum u Galerie Šantovka podle ředitele Galerie Šantovka Petra Navrátila pomůže nemocnicím zvládat velkou poptávku po testování na nový koronavirus, která ještě více vzrostla po nedávném zavedení povinného testování ve firmách. Čekací lhůty na antigenní testování se v nemocnicích prodloužily až na několik dní.

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo uzavřít vzájemnou dohodu se společností EMA - Emergency a laboratořemi Aesculab, která vedla ke zřízení tohoto odběrového místa. Věříme, že tímto krokem pomůžeme zmírnit složitou pandemickou situaci a umožníme zkrátit čekací dobu zájemcům na vyšetření,“ uvedl Navrátil.

Testovací místo bude sloužit také pro všechny zaměstnance obchodního centra, především pak pro ty, kteří přicházejí do kontaktu s návštěvníky Galerie Šantovka. „Možnost testování pro zaměstnance je další účinnou iniciativou pro eliminaci šíření nemoci covid-19. Věříme, že tento krok přispěje k větší bezpečnosti a pocitu jistoty všech, kteří se v prostorách obchodního centra vyskytují,“ podotkl Navrátil.

Testovací místo na parkovišti u Galerie Šantovka je v provozu každý pracovní den od 7:00 do 16:00. Zájemci se musí předem registrovat pomocí webu.

Obchodní komplex Galerie Šantovka, který byl otevřen v roce 2013 nedaleko historického centra Olomouce, patří mezi deset největších nákupních center v zemi. Je v něm 200 obchodů a má prodejní plochu 46 000 metrů čtverečních.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované