Hlavní obsah

Glosa: Veselé paničky kroměřížské aneb Jak se dostat do basy a ven

Foto: Profimedia.cz, Seznam Zprávy

Pan Michal Šnajdr seděl rok na Mírově za únos, který nespáchal. Nechce to nechat jen tak.

Reklama

3. 9. 2020 13:00
Článek

Na Zlínsku se rodí kauza, která může být pro tamní justici hodně nepříjemná.

Minulý týden dorazilo na zlínské státní zastupitelství zajímavé psaní. Jistý Michal Šnajdr v něm podává trestní oznámení na několik místních podnikatelů. Ve skutečnosti se to trestní oznámení týká i samotného státního zastupitelství, soudu, který sedí ve stejné budově, i policie, která sídlí o několik set metrů dál v areálu Baťova Svitu.

Mimochodem v budově, která patří podnikateli, jenž má v místní galerce přezdívku Corrado. Ale bez obav, policie mu nájem platí řádně a svou přílišnou pozorností ho neobtěžuje.

Vraťme se ale k našemu psaní. Michal Šnajdr, který podal to trestní oznámení, byl před dvěma lety sám odsouzen na deset let do vězení a nastoupil za únos na Mírov, kde strávil rok. Ten únos ale nespáchal. Jeho problémem bylo, že měl rád ženy. V Kroměříži jsou ženy docela veselé, a tak Šnajdr potěšil dvě. Jejich manželé to nesli nelibě.

Jeden z nich, Tomáš Ovčáček, má navíc bratra Jana, který je policistou a sídlí v Corradově budově. Když v jejich okolí v roce 2014 někdo unesl dceru bohatého podnikatele, jednoduše všichni řekli, že to byl Michal Šnajdr. Policista Jan Ovčáček napsal 13 úředních záznamů, ve kterých tvrdil, že z „místního zločineckého prostředí“ zjistil, že únoscem je právě Šnajdr.

Dvě minuty

Pravidelné autorské glosy osobností Seznam Zpráv.

Názory, postřehy, komentáře. Ve dvou minutách, v textu a zvuku, každý všední den.

Archiv všech glos najdete tady, podcasty a další audio Seznam Zpráv tady.

K soudu potom dorazili oba podvedení manželé a svorně policistovu verzi potvrdili. A státní zástupce, soudce, další soudce vrchního soudu, zkrátka nikdo se nezamyslel a Šnajdra odsoudili na deset let. Když byl Šnajdr ve vězení, přečetl si policejní spis, kde byly kupodivu důkazy proti někomu úplně jinému, což do té chvíle všichni ignorovali. A tak z vězení podal trestní oznámení, které se dostalo do rukou několika slušných zlínských policistů, a ti chytili opravdové únosce. Ke smůle bratrů Ovčáčků se dokonce přiznali.

Jenže problém byl, že za stejnou věc už seděl Šnajdr. A tak po dalších peripetiích obnovených soudních procesů letos v srpnu Šnajdra definitivně osvobodili. Policistovi Ovčáčkovi, který si podle všeho obyčejně vymyslel stopy vedoucí ke Šnajdrovi, zhrzeným manželům, kteří před soudem lhali, státním zástupcům a soudcům, kteří v nejlepším případě trpěli profesní slepotou, se nikdy nic nestalo.

A Šnajdrovi se nikdo z nich ani neomluvil. A tak Šnajdr teď podal trestní oznámení, podal ho ale těm a zároveň na ty, kteří se bezpráví na něm dopustili. Ale třeba se zlínská policie sama vyšetří, svědci se přiznají, státní zastupitelství se samo začne stíhat a soud se nakonec i odsoudí. Protože to by byl jediný opravdu spravedlivý výsledek.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované