Hlavní obsah

Hádka poslanců s úředníky, jak vyšetřovat Babiše. Konflikt zájmů jako prase, hřímal Kalousek

Rozpočtový výbor griluje Finanční správu. (Video: Seznam.cz)

Poslanci si kvůli vydávání korunových dluhopisů pozvali na kobereček ředitele Generálního finančního ředitelství a náměstkyni ministra financí. Došlo na drsná slova i na školení, jak se kdo má chovat.

Článek

Rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny se ve středu vrátil k případu korunových dluhopisů, jež jsou v posledních týdnech spojeny se jménem ministra financí Andreje Babiše.

Ten v době, kdy vstupoval do politiky, nakoupil korunové dluhopisy své vlastní firmy Agrofert. Jejich výnos byl tehdy osvobozen od daně, na čemž nynější ministr financí ušetřil řádově desítky milionů korun.

Ve videu si pusťte, jak vypadala výměna argumentů mezi poslanci a Babišovými podřízenými. Došlo i na školení, kdo má koho jak oslovovat.

Rozpočtový výbor dospěl k tomu, že skutečně existuje podezření, že při emisích dluhopisů v hodnotě  jedné koruny v roce 2012 mohli někteří emitenti a jejich vlastníci zneužít daňové zákony.

Záběry Seznamu přímo z jednání (nahoře ve videu) ukazují, že zejména kvůli Andreji Babišovi jde o téma, které poslanci prožívají velmi emotivně.

Šťastné pondělí Jindřicha Šídla (Video: Jindřich Šídlo)

Doporučujeme