Hlavní obsah

Hamáček má nového soupeře. „Strana ve vládě nevládne,“ kritizuje Valachová

Nechci už rýsovat nepřekročitelné čáry, které neplatí, říká Kateřina Valachová.

Reklama

31. 3. 19:31

Kateřina Valachová se rozhodla kandidovat na předsedkyni ČSSD. O stejný post, který bude obhajovat Jan Hamáček, chce usilovat i ministr zahraničí Tomáš Petříček.

Článek

Bývalá ministryně školství a dnes poslankyně Kateřina Valachová oznámila, že na nadcházejícím sjezdu ČSSD bude usilovat o předsednický post. Oznámila to v Interview ČT24. Zdůvodnila to mimo jiné tím, že jí vadí, že strana, která je ve vládě, nevládne.

„Rozhodla jsem se kandidovat na předsedkyni ČSSD. Je čas na změnu. Nechci čekat, zda přijde či nikoliv. Chci ji uskutečnit. Ukončit řadu kompromisů a kreslení nepřekročitelných čar, které stejně neplatí,“ uvedla pak pro Seznam Zprávy.

Už před časem oznámil, že dosavadního předsedu Jana Hamáčka vyzve, i současný ministr zahraničí Tomáš Petříček. I on mluví o tom, že je třeba změny.

Podle aktuálních průzkumů se strana s více než stoletou tradicí pohybuje na hranici toho, aby vypadla ze Sněmovny.

Volby do Poslanecké sněmovny 2021

Volby do Poslanecké sněmovny se konají v pátek 8. října a v sobotu 9. října 2021. Nevíte koho volit? Podívejte se na volební programy stran a vyzkoušejte naší volební kalkulačku. Předpověď výsledků voleb naleznete v předvolebním průzkumu - kdo vyhraje volby.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované