Hlavní obsah

Harrachovský hotel čeká nákladná přestavba. Změní se v apartmány

Foto: karolina-hotel.cz

Hotel Karolína čeká nákladná přestavba.

Reklama

23. 2. 2021 11:01

Investiční společnost Europa Investment Property chce roubenou chalupu z konce 19. století přestavět na luxusní apartmány hotelového typu. Projekt za 240 milionů korun začne na jaře.

Článek

Poptávka po podobných ubytovacích zařízeních u tuzemských turistů roste. Zvlášť tam, kde lokalita celoročně nabízí pestré množství aktivit.

Původně tříhvězdičkový hotel Karolína se 75 lůžky stojí v Harrachově na Novém Světě nedaleko sklárny. „Projekt je součástí naší dlouhodobé strategie cílit na rozvoj tuzemského turismu. Připravujeme podobné projekty ještě v lázeňských lokalitách, jako jsou Luhačovice nebo maďarské lázeňské centrum Hévíz,“ uvedl obchodní ředitel společnosti Filip Navrátil. Developer slibuje zhodnotit potenciál historické budovy, která původně nesla název Krakonoš, i celého místa v blízkosti hlavního tahu I/10 do Polska.

„Hlavní myšlenkou je citlivá fúze mezi historickým odkazem a současným způsobem života. Dominantou je a nadále bude hlavní historická budova,“ popsal záměr architekt Jiří Soukup. Půjde podle něj o citlivou rekonstrukci budovy. „Aby se obnovilo její postavení a očistila se od všech neodborných zásahů a přístavků z dob minulých,“ uvedl architekt. Původní objekt doplní další. Areál bude průchozí, rozdělený na čtyři části se samostatnými vchody, součástí budou i obchodní prostory, kavárna s pekárnou, wellness nebo parkoviště.

Harrachov patří k největším krkonošským střediskům v Libereckém kraji, v zimě nabízí osm kilometrů sjezdových tratí a desítky kilometrů tratí pro běžkaře. Oblíbeným cílem turistů je i v létě. Město má 1 400 stálých obyvatel a podle údajů Českého statistického úřadu 74 registrovaných ubytovacích zařízení zhruba se 4 000 lůžky. Ubytovací kapacity jsou ale ve skutečnosti výrazně vyšší, ve městě jsou totiž desítky apartmánových bytů. Europa Investment Property nabízí zájemcům možnost se na novém harrachovském projektu finančně podílet nákupem dluhopisů.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované