Hlavní obsah

Hudebník Mejla Hlavsa má pamětní desku v domě v Bělehradské ulici

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

5. 3. 23:18

Hudebník a člen skupin The Plastic People of the Universe nebo Půlnoc Milan „Mejla“ Hlavsa má ode dneška novou pamětní desku v pasáži domu na Bělehradské ulici 120, kde pracoval.

Článek

ČTK to dnes sdělil Petr Tomíšek z odboru komunikace Prahy 2. Nová deska nahradila tu původní z domu v Ječné ulici, kterou někdo kdysi ukradl. Autorkou grafického návrhu je designérka a výtvarnice Zuzana Lednická. Hlavsa je čestným občanem Prahy 2. Zemřel 5. ledna 2001.

„Mejla Hlavsa pro mě vždycky byl a bude symbolem hrdosti a rovné páteře. Jsem ráda, že mezi čestnými občany Prahy 2 je právě Mejla Hlavsa, protože to čestný muž opravdu byl,“ uvedla starostka Jana Černochová (ODS).

Deska má tvar vinylové gramofonové desky, v níž je nápis: „Zde v devadesátých letech v obchodě pracoval a v klubu hrál Milan Mejla Hlavsa.“ Je náhradou za původní, která byla v roce 2005 umístěna na domě v Ječné ulici číslo 7, kde Hlavsa bydlel. Originální desku, která po vhození desetikoruny hrála píseň Muchomůrky bílé, někdo po šesti letech od instalace ukradl.

„Mejla“ se narodil 6. března 1951 na Břevnově v rodině bankovního úředníka. První kapelu založil ve 14 letech. Kvůli svým dlouhým vlasům odešel z domova, z učiliště i z práce na jatkách. Nejdřív zkoušel hrát na kytaru. Necelý rok před smrtí podstoupil operaci rakoviny plic, ze které se dokázal zotavit, a dokonce opět mohl jezdit na svém oblíbeném kole. Nemoc však nakonec byla silnější.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované