Hlavní obsah

Jaký lze očekávat podzim? Z důvodu studených a chladných nocí velmi mlhavý

Jaký bude podzim? Podívejte se na meteoblog od Petra Dvořáka. (Video: Petr Dvořák, Seznam.cz)

Typickým rázem podzimního počasí budou zejména mlhy v nižších polohách, a to z důvodu chladnějších teplot a kratších dnů.

Článek

V časném podzimu nebudou mít mlhy v oblasti nížin dlouhého trvání a rozpustí se v průběhu rána či dopoledne. Avšak s příchodem studenějších a kratších dnů se bude tento stav zhoršovat. Kvůli nedostatku světla a energie můžeme očekávat, že takzvané noční mlhy budou přetrvávat i v průběhu celého dne.

Výjimkou však budou pohraniční hory obklopující Českou republiku, kde můžeme očekávat jasné a slunečné dny díky vyšším polohám, s výhledem na údolí pokryté mlhou.

Konec této inverzní situace nastane s příchodem jara v důsledku letní cirkulace větru.

V úterý lze v Praze očekávat jasno s denními teplotami od 20 do 22°C. Od jihovýchodu povane slabý vítr a biozátěž bude mírná, prvního stupně.

Doporučujeme

Další zprávy

  • V Říčanech hoří obchodní centrum

    V Říčanech u Prahy hoří obchodní centrum. Oheň zasáhl minimálně střechu objektu. Na místě jsou desítky hasičů. Jde o bývalý areál lihovaru. Nikdo není zraněn. Požár byl ohlášen před osmnáctou hodinou. „Provádíme pomocí termokamery průzkum pod střechou, vyřezáváme tam otvory a vyhledáváme skrytá ohniska,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

    Více informací v článku

Reklama