Hlavní obsah

Janouškovi zbývají hodiny do návratu do vězení. Pomoci mu může už jen soud

24. 11. 2017

Soud může odvrátit návrat Romana Janouška do vězení.

Roman Janoušek kvůli tomu, že trpí nevyléčitelnou nemocí, požádal soud o prominutí zbytku trestu.

Článek

Pražskému podnikateli Romanu Janouškovi zbývá jen pár hodin, než se bude muset vrátit zpět do vězení.

V současné době může jeho návrat za mříže odvrátit jen Městský soud v Praze. Ten by mu mohl prominout zbytek z jeho 4,5letého trestu za dopravní nehodu. Za ni byl odsouzen, když v roce 2012 opilý se svým luxusním vozem srazil a vážně zranil ženu.

Mluvčí Krajského soudu v Brně Eva Sigmundová Seznamu řekla, že Janoušek již o prominutí zbytku trestu požádal. Ale městský soud o jeho žádosti v pátek již rozhodovat nebude, protože podle mluvčí Markéty Puci nemá k dispozici celý spis. 

„Což teoreticky znamená, že by pan Roman Janoušek měl do výkonu trestu nastoupit 26. listopadu,“ řekla mluvčí Krajského soudu v Brně Eva Sigmundová.

Podnikatel je v současné době na svobodě. Krajský soud v Brně totiž opakovaně řekl, že Janouškův zdravotní stav je vážný. A z toho důvodu Janouškovi trest přerušil. Jenže minulý týden jeho další žádost zamítl. A podnikatel proti tomu nepodal stížnost.

Brněnský soud ve svém pár dní starém zdůvodnění však také uvedl, že Janouškova prognóza zdravotního stavu nepřepokládá, že by se v brzké době uzdravil.

Trpí prý nevyléčitelnou nemocí. Pro tento případ zákon uvádí, že může být požádáno o prominutí zbytku trestu. 

Janoušek by se tak mohl v neděli vrátit za mříže brněnské věznice. Právě tady si naposledy svůj trest odpykával.

„Podle nového trestního zákoníku jsme povinni přijímat odsouzené sedm dní v týdnu a 24 hodin denně,“ prohlásila mluvčí brněnské věznice Dana Krejčířová.

I když je nemocný, mohly by mu hrozit další problémy se zákonem, pokud by do vězení nenastoupil.

Janouškův advokát Lukáš Trojan na otázky Seznamu nereagoval. V posledních dnech však několikrát řekl, že nemůže tento případ jakkoliv komentovat.

yvarpzumanzesanyknalc

Názory k článku

Reklama