Hlavní obsah

Je to krok do neznáma. Jak se chodí na pár centimetrů široké pásce mezi skálami

Extreme interviews, 8. díl: Anna Hanuš Kuchařová vyrazila s Lucií Výbornou do skal v Českém ráji, kde se Lucie pokusila udělat první krok do neznáma.Video: Seznam Zprávy

 

Reklama

Vystudovala pražskou ČVUT a snila, že bude slavná architektka. Pak v jejím životě nastal zásadní zlom. Před deseti lety si totiž poprvé vyzkoušela chůzi po 2,5 centimetru široké pásce natažené mezi stromy. A zamilovala se.

Článek

Láska to byla tak silná, že opustila své zaměstnání a vzdala se kariéry architektky. Rozhodla se stát se profesionální slacklinerkou. Dnes, o pár let později, už Anna Hanuš Kuchařová (Anče) patří mezi světovou třídu slacklinerů a highlinerů. Je držitelkou evropských i světových rekordů, chodila nad mořem, ledovci i pouští a díky své vášni a odhodlání žije svůj sen.

Anče vzpomíná na jednu svojí highlinu. „Byla jsem 120 m vysoko a okolo mě byla ještě 600 m hluboká propast. Abych mohla vůbec jít, musela jsem odložit úplně svoje veškeré racionální myšlení, pochyby a jestli na to vůbec mám. V prvním kroku jsem se propadla do úplného transu a ušla nějakých 150 m a už jsem nemohla.“

Highlining je hrozně bezpečný sport. Za celou dobu zemřel jenom jeden člověk až do roku 2018. V tomto roce zahynuli najednou dva lidé. Jeden z lezců zahynul tak, že se zapomněl přivázat. „Tobě se to také stalo?“

Jak obtížné je chodit na pár centimetrů široké pásce? Jaké člověk musí mít předpoklady? Dá se zbavit strachu z výšek? A co dělat, když se vám po dvou krocích rozklepou kolena? Kdy se Anče poprvé zkusila postavit na slacklinu? Lucie Výborná se pokusila proniknout do tajů Ančina světa a její odhodlání ji přivedlo až do skal v Českém ráji, kde se pokusila udělat první krok do neznáma. Zvládla to?

Odpovědi v úvodním videu.

Reklama

Související témata:

Doporučované