Hlavní obsah

Jezero Milada u Ústí bude mít velké parkoviště a sociální zázemí

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

27. 12. 2020 21:58

Návštěvníci jezera Milada nedaleko Ústí nad Labem, které vzniklo zatopením hnědouhelného lomu, budou mít v příštím roce k dispozici záchytné parkoviště a sociální zázemí. Ve východní části jezera jsou dokončeny všechny přípojky.

Článek

Konečnou podobu okolí určí vítěz architektonické soutěže. ČTK to řekla Hana Volfová, mluvčí Palivového kombinátu, který plochu spravuje.

Jezero se otevřelo veřejnosti v roce 2015 a od té doby si získalo množství příznivců z řad turistů, sportovců i přírodovědců. Zázemí v podobě toalet jim dosud chybělo. „Pro příští sezonu bude k dispozici sociální zázemí v oblasti Trmické pláže a hlavní pláže,“ uvedla Volfová.

Páteřní přípojky pitné vody, splaškové a dešťové kanalizace a elektrické energie jsou u východní části jezera dokončené. Inženýrské sítě jsou vybudovány zejména v území nad hlavní pláží, v okolí hlavní odstavné plochy, také u pláže Trmice a u budoucího přístaviště.

„V současné době je zpracován prvotní projekt na využití těchto přípojek. Jedná se v první řadě o dobudování elektro přípojek na hlavní pláž a pláž Trmice, protože poté bude možné odstranit agregáty u občerstvení, které svým hlučným provozem obtěžují návštěvníky,“ uvedla mluvčí. Součástí projektu je vybudování kontejnerových sociálních zařízení.

Plánována je výstavba čtyř záchytných parkovišť u všech hlavních příjezdů. V následujících letech také vzniknou terénní cyklostezky pro veřejnost.

Účastníci prvního kola krajinářsko-urbanisticko-architektonické soutěže už odevzdali své návrhy, které na začátku ledna posoudí odborná komise a vyzve tři autory nejzajímavějších návrhů, aby rozpracovali své nápady podrobněji ve druhém kole soutěže. V polovině května bude znám konečný vítěz soutěže a jeho návrh rozvoje celého území jezera Milada.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované