Hlavní obsah

Jihlava začala provozovat vodovody, odběratele čeká změna smluv

Foto: Pexels.com

Ilustrační snímek.

Reklama

8. 1. 23:10

Jihlava začala tento týden provozovat svůj vodohospodářský majetek dosud spravovaný svazkem obcí. Padesátitisícové město ze svazku vystoupilo na konci roku 2012, vleklé spory o vydání majetku ukončily strany dohodou loni v létě.

Článek

Ceny pitné vody se stočným se Jihlavanům letos nemění, odběratelé ale budou uzavírat nové smlouvy se Službami města Jihlavy (SMJ).

Vodárenské sítě pro svazek obcí provozuje jihlavská divize Vodárenské akciové společnosti (VAS). VAS podle radnice potřebná data neposkytla, proto městská firma požádala její dosavadní jihlavské odběratele o kopie smluv. „Pokud smlouvy nemáte, nic se neděje, stačí vyplnit přihlášku k odběru, kde lze všechny potřebné údaje uvést,“ uvedl vedoucí městské divize vodovody a kanalizace Libor Gőth.

Tyto problémy se netýkají menší části Jihlavanů, kteří už dřív odebírali pitnou vodu od městské firmy JVAK. Ti už dostanou od Služeb města Jihlavy odběratelské smlouvy.

Jihlava už podle dnešní zprávy provozuje všechen vodárenský majetek ve městě, včetně čistírny odpadních vod v Hruškových Dvorech. Předchozí vlastník, Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko, podle radnice 5. ledna splnil svoji poslední povinnost a dal na katastrální úřad pokyn k převodu.

„Vyřešení vlastnických problémů mimo jiné znamená, že se například můžeme vrhnout do tolik zmiňovaných a spílaných oprav chodníků, protože teď už můžeme společně s povrchy začít opravovat i 60 let starou kanalizaci pod nimi,“ uvedla primátorka Karolína Koubová (Fórum Jihlava).

O vodovody a kanalizace se začala starat nově vytvořená divize městské firmy Služby města Jihlavy. Metr krychlový pitné vody se stočným v Jihlavě včetně daně stojí 95,13 koruny.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované