Hlavní obsah

Jihlavský akvapark Vodní ráj otevře krytou část v sobotu

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

31. 5. 17:32

Jihlavský akvapark Vodní ráj otevře krytou část v sobotu, venkovní bazény budou přístupné od 12. června, když bude teplo.

Článek

Ministerstvo zdravotnictví v pátek informovalo o tom, že umožní otevřít bazény a koupaliště od pondělí. Městský podnik ale musí dokončit přípravy těchto zařízení, která byla kvůli epidemii zavřená od 16. prosince. Nejrychleji to půjde v bazénu E. Rošického, který bude v provozu od 2. června.

„Ten areál je jednodušší, co se týká provozu. Tam jsme schopní saunu, tělocvičny a bazén otevřít už ve středu,“ řekl mluvčí Služeb města Jihlavy Martin Málek k bazénu E. Rošického.

Ve Vodním ráji s řadou vodních atrakcí běží naplno údržbářské práce a kontroly technologií. „A samozřejmě se začne ohřívat voda v bazénech,“ řekl Málek. Do příprav se podle něj v akvaparku zapojili pracovníci všech profesí, včetně plavčíků a pokladních. Otevření kryté části podle mluvčího urychlí to, že tam v bazénech zůstala voda.

Kapacita kryté části Vodního ráje bude nařízením ministerstva snížená z 240 na 80 návštěvníků, tedy na třetinu. Při vstupu se lidé musí prokázat negativním testem z odběrového místa, certifikátem o očkování nebo dokladem o prodělání covidu-19 v posledních 180 dnech.

Ve venkovním areálu jihlavského akvaparku je velký rekreační bazén pořád vypuštěný, pracovníky ještě zaměstnávají opravy obkladů a dlažby. „Jednak nás zdržela dlouhá zima, jednak květen propršel a při tom se tyto práce nedají dělat,“ řekl Málek.

Letní sezona začínala ve Vodním ráji zpravidla poslední květnový víkend. „Vloni jsme to už bohužel museli porušit kvůli covidu a letos opět. Takže budeme otevírat s dvoutýdenním zpožděním proti tomu, na co jsou naši návštěvníci zvyklí,“ uvedl mluvčí.

Vodní ráj je největším akvaparkem na Vysočině. Jeho venkovní část má kapacitu 2400 míst. Minulý rok, kdy byly veřejné bazény v také zavírané kvůli epidemii, přišlo do Vodního ráje 96.787 lidí, návštěvnost meziročně klesla o 40 procent. Kvůli uzavírkám podle Málka městská firma ve Vodním ráji tratila na tržbách 13 milionů korun.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované