Hlavní obsah

Jiná liga: Co může za úpadek skoků na lyžích v Česku?

Jiná liga se tentokrát věnuje mimo jiné také současnosti českého skoku na lyžích. Jaká je situace v Harrachově?Video: Seznam Zprávy

 

Reklama

8. 2. 2020 16:53

Jiří Raška, Pavel Ploc, Jiří Parma, Jaroslav Sakala, Jakub Janda a mohli bychom pokračovat. Výčet úspěšných českých skokanů je opravdu bohatý, z minulosti se ale donekonečna žít nedá. Jaká je situace současného skoku na lyžích v Česku a v jakých podmínkách zde vůbec skokani trénují? Jiří Hošek a Jaromír Bosák to i mnoho dalšího rozebrali v dalším dílu pořadu Jiná liga.

Článek

Pořadí světového poháru ve skoku na lyžích momentálně vévodí šestadvacetiletý Rakušan Stefan Kraft. Na záda mu dýchají závodníci ze zemí, které mají podobně bohatou skokanskou tradici – Německo, Polsko, Japonsko, Norsko nebo Slovinsko. Nejlepším Čechem je v průběžném pořadí na 25. místě Roman Koudelka. V letošní sezoně pak z českých skokanů bodoval už jen Viktor Polášek.

Jiří Hošek s Jaromírem Bosákem v dalším díle Jiné ligy zavzpomínali na zlaté časy českého skoku na lyžích, rozebrali specifika populárního sportu, popsali důležitost psychické odolnosti závodníků a také přiblížili současnou situaci skoků v tuzemském prostředí.

Součástí nového dílu je také příběh dvojčat Slavíkových, která se v Česku starají o to, aby nedošlo k úplnému zániku dříve tolik sledovaného a oblíbeného odvětví. Právě jejich finanční sbírka a práce na můstcích můžou za to, že se v Harrachově po více než roční přestávce opět začalo skákat.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované