Hlavní obsah

Vystopovali jsme člověka, který založil antibabišovskou skupinu

Nové vydání pořadu Zvláštní vyšetřování.

 

Reklama

15. 6. 2017 7:04

Nový díl investigativního seriálu Zvláštní vyšetřování se zabývá zašifrovaným twitterovým účtem, který zveřejňuje odposlechy Andreje Babiše. Stopy vedou do komunity hackerů a tajných služeb.

Článek

Je mu osmatřicet let, představuje se jako „Honza“ a ani neskrývá, že je dlouhodobě zvyklý plnit úkoly, na které si někdy netroufá ani sama tajná služba – jsou totiž za hranicí zákona. Včetně nelegálního vlamování se do cizích mailových účtů.

„Loni v listopadu jsem založil twitterový účet Skupina Šuman. Tehdy jsem dostal jednu zakázku a myslel jsem si, že bych k tomu mohl tenhle účet použít. Tehdy jsem tam dal vzkaz Dneska něco spustím,“ říká muž, který nechce svou pravou identitu zveřejnit – ze strachu z pomsty lidí „z komunity“.

Teď se rozhodl promluvit – mimo jiné proto, že má strach z policejního postihu: Bojí se, že na něj padne obvinění z nelegálního pořízení nahrávek hovorů šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.

Sám ale říká, že samotné zveřejňování protibabišovského obsahu na Twitteru je spojené s Paralelní Polis, institutem takzvané kryptoanarchie propojeným s uměleckou skupinou Ztohoven.

Kdo tedy vede tuto zašifrovanou válku s Andrejem Babišem? Hrají v tom roli tajné služby? A čeho a proč se dnes bojí bývalý redaktor Mladé fronty Dnes Marek Přibil, který se účastnil schůzek s Babišem, na nichž vznikly kompromitující nahrávky?

Podívejte se na nový díl Zvláštního vyšetřování s názvem Babišův tajný nepřítel.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované